Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Depozīta sistēmā varētu iekļaut arī sīrupu un visu veidu alkoholisko dzērienu plastmasas pudeles un skārdenes

Nākamgad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) plāno paplašināt depozīta sistēmā nododamās taras klāstu, iekļaujot arī sīrupu un visu veidu alkoholisko dzērienu plastmasas pudeles un alkoholisko kokteiļu skārdenes, aģentūru LETA informēja VARAM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 11.augusta noteikumos “Depozīta sistēmas darbības noteikumi”, kas patlaban ir saskaņošanas procesā starp iesaistītajām iestādēm, paredzēts, ka depozīta sistēma attieksies arī uz sīrupiem plastmasas (PET) un stikla pudelēs, skārdenēs, uz alkoholiskajiem kokteiļiem uz spirta bāzes PET un stikla pudelēs, skārdenēs, kā arī visu veidu alkoholiskiem dzērieniem plastmasas pudelēs un skārdenēs.

Pēc šo noteikumu stāšanās spēkā līdz 2023.gada 31.martam paredzēts pārejas posms, kad iepriekš minētos dzērienus varēs laist tirgū gan ar speciālo norādi jeb marķējumu, gan bez tās.

Paredzēts, ka grozījumi par dzērienu un iepakojuma veidiem stāsies spēkā 2023.gada 1.aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka 2022.gada 1.februārī Latvijā darbību sāka depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem.

Depozīta sistēmā var nodot stikla, PET un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam jāiemaksā depozīts 0,1 eiro apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas var saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma ir nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums ir iztukšots.

Līgums ar depozīta iepakojuma operatoru ir obligāti jāslēdz pārdevējiem par tirdzniecības vietām valstspilsētās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 300 kvadrātmetriem, kā arī par tirdzniecības vietām citās administratīvajās teritorijās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 60 kvadrātmetriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt kompānijai “Depozīta iepakojuma operators”.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.