Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Dzīve pansionātā – kāda tā ir? Līdz 19.martam pastāsti tiesībsargam!

Tiesībsargs jau vairākus gadus īpašu uzmanību velta situācijas apzināšanai senioru aprūpes namos jeb pansionātos. Daudzi pansionāti apmeklēti klātienē, redzēti labāki un ne tik labi sadzīves apstākļi, sajusta siltāka un vēsāka attieksme pret klientiem, uzklausīti gaiši un arī skarbi stāsti par dzīvi pansionātā, kam sekojuši mūsu ieteikumi uzlabojumiem nākotnē. Taču savās vizītēs redzam tikai daļu no tā, ar ko klienti sastopas katru dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cilvēka paša vai tuvinieku pieņemts lēmums par došanos uz dzīvi prom no ierastās vides ir ļoti sarežģīts. Tiesībsargs vēlas noskaidrot, vai piepildījies cerētais par senioram mājīgu un drošu vidi labu speciālistu un atbalsta personāla uzraudzībā. Tiesībsargs aicina sabiedrību pastāstīt, kāda ir cilvēku labā vai sliktā pieredze! Tas tiesībsargam palīdzēs gūt plašāku priekšstatu par reālo situāciju pansionātos. Tiek meklētas atbildes uz šiem un, protams, citiem jautājumiem:

  1. Kā pansionātā jūtas pats seniors?
  2. Kāda ir sadarbība ar pansionāta darbiniekiem? Vai darbinieku attieksme ir cieņpilna?
  3. Kādi ir sadzīves apstākļi?
  4. Kādas ir laika pavadīšanas iespējas?

Līdz 19.martam Tiesībsargs aicina rakstīt īsziņas un “WhatsApp” ziņas uz tālruņa numuru 29596075 vai sūtīt e-pastu uz adresi “pansionati@tiesibsargs.lv”. Savukārt, ja jums ērtāk pastāstīt savu pieredzi telefoniski, katru darbdienu laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 var zvanīt uz tālruni 29596075, kur jūs uzklausīs Tiesībsarga biroja speciālisti.

Ziņotājs var palikt anonīms, var iepazīstināt ar sevi, taču svarīgi ir norādīt pansionāta nosaukumu, par kuru tiek rakstīts. Vēlāk tiesībsargs apkopos informāciju un pastāstīsi sabiedrībai, ko ir uzzinājis, kā tas sasaucas ar Tiesībsarga biroja pieredzi, kādus secinājumus var izdarīt.

“Man ir būtiski, lai senioru dzīve pansionātos ir cienīga, jēgpilna un laimīga!” saka tiesībsargs Juris Jansons.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.