Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Eiropas Parlaments atļauj ES turpināt lietot Ukrainā izdotas autovadītāju apliecības

Foto: “Pexels.com”.

EP deputāti ceturtdien atbalstīja priekšlikumu ļaut Ukrainas bēgļiem paturēt savā valstī izdotās autovadītāja apliecības, atceļot pienākumu tās apmainīt pret ES vadītāju apliecībām. Par to informē Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divas nedēļas pēc Eiropas Komisijas iesniegtā priekšlikuma deputāti ar 561 balsīm par, 6 pret un 5 atturoties piekrita vienkāršot procedūru, lai Ukrainas bēgļi varētu saglabāt savas autovadītāja apliecības ES.

Ukraiņi, kas bēg no Krievijas iebrukuma un ieguvuši pagaidu aizsardzības statusu, varēs turpināt izmantot Ukrainā izdotās autovadītāja apliecības, nemainot tās pret ES autovadītāja apliecībām vai kārtojot jaunu braukšanas eksāmenu, kamēr viņiem ir pagaidu aizsardzības statuss. Ja viņu vadītāja apliecība būs nozaudēta vai nozagta, ES dalībvalstis varēs izsniegt jaunas ES vadītāja apliecības, ja Ukrainas iestādes apliecinās, ka šai personai ir bijusi derīga vadītāja apliecība Ukrainā, un ja attiecīgā persona uzrādīs apliecinājumu, ka tā ir fiziski un garīgi piemērota transportlīdzekļa vadīšanai.

Ukrainas bēgļiem, kuri strādājuši par kravas automašīnu un autobusu vadītājiem, pēc īsa apmācības kursa un testa nokārtošanas tiks atzīti Ukrainā izdotie profesionālās kompetences sertifikāti. Tas ļaus viņiem strādāt Eiropas Savienībā pagaidu aizsardzības periodā un veicinās Ukrainas preču eksportu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumu projekts tagad oficiāli jāpieņem ES Padomei. Regula stāsies spēkā piecas dienas pēc tās publicēšanas “ES Oficiālajā Vēstnesī”.

Patlaban nav saskaņota ES regulējuma attiecībā uz trešo valstu izsniegtu vadītāja apliecību vai profesionālās kompetences sertifikātu apmaiņu. Noteikumus šajā jomā var noteikt vai nu dalībvalsts tiesību aktos, vai arī divpusējos nolīgumos starp ES dalībvalstīm un Ukrainu. Dažas dalībvalstis pašlaik pieprasa, lai autovadītājiem būtu Ukrainas autovadītāja apliecības oficiāls tulkojums un starptautiskā autovadītāja apliecība, un pēc sešu mēnešu uzturēšanās tā tiktu nomainīta pret ES dalībvalsts vadītāja apliecību.

Noteikumu projekts: Pagaidu pasākumu noteikšana, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā, attiecībā uz Ukrainas izdotiem autovadītāja dokumentiem

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.