Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Eksperts: progress sarunās starp Ukrainu un Krieviju netiek panākts, jo abas puses pieturas pie savām sarkanajām līnijām

Foto: Valsts prezidenta kancelejas arhīvs.

Progress sarunās starp Ukrainu un Krieviju netiek panākts, jo abas puses pieturas pie savām sarkanajām līnijām, aģentūrai LETA uzsvēra Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Mārtiņš Vargulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš skaidroja, ka “speciālā militārā operācija” Ukrainā, kā to dēvē Krievijas valdība, nav sekmīga, tomēr Krievija neatkāpjas ne soli no saviem sākotnējiem uzstādījumiem. Krievija pieprasa atzīt Luhansku un Doņecku. Tāpat tā pieprasa atzīt Krimu kā daļu no Krievijas un ievērot neitralitātes politiku Ukrainā, kas nozīmē juridiski saistošu vienošanos, kas attur Ukrainas kļūšanu par NATO dalībvalsti nākotnē.

Pēc Varguļa paustā, Ukraina patlaban veiksmīgi turas pretim Krievijai. Tam ir sabiedrības atbalsts, kas šajos apstākļos ir solidarizējusies, tāpēc būtu grūti iedomāties, ka Ukraina mainītu savu politiku. To nesaprastu ne sabiedrība, ne arī tie cilvēki, kas iesaistīti tiešā karadarbībā, proti, bruņotie spēki.

“Tāpēc šīs sarunas ir taktiska līmeņa attiecībā uz humānajiem koridoriem, noteikti sarunās pieskaras arī stratēģiskiem jautājumiem, bet ievērojams progress nav sasniegts tāpēc, ka abas puses pieturas pie savām sarkanajām līnijām. Sarunas turpināsies, kamēr vien notiks karadarbība un notiks mēģinājumi izmantot sarunas savas politikas nostiprināšanā,” sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vargulis atzīmēja, ka tas, cik sekmīgas būs sarunas, lielā mērā atkarīgs no tā, kādi būs militārie panākumi uz zemes – jo sekmīgāki būs Ukrainas centieni apturēt noteiktu pilsētu un teritoriju ieņemšanu, jo nepiekāpīgāki būs ultimatīvie uzstādījumi. Pētnieks skaidroja, – ja ilgāks būs šis konflikts, sabiedrība sāks nogurt, būs arī jūtams Rietumu sabiedrības bezspēks cīnīties pret Krieviju, piemērojot sankcijas. Varguļa ieskatā, vienā brīdī tas var novest pie tā, ka notiks piekāpšanās.

Runājot par to, cik ilgs varētu būt karš starp Ukrainu un Krieviju, pētnieks pieļāva, ka, visticamāk, tas ieilgs – tas var būt ilgstošs diversantu karš. Nevar izslēgt, ka Krievija, pārgrupējot savus spēkus, izšķiras par nežēlīgu Ukrainas nobombardēšanu ar visu savu bruņoto spēku jaudu. Vargulis akcentēja, ka Krievija, iespējams, kalkulē, ka Ukrainas puse sagurs un tas izpaudīsies arī abu valstu sarunās.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.