Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

ES gatavojas Covid-19 sertifikātos ierobežot vakcīnas derīguma termiņu līdz deviņiem mēnešiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Savienība (ES) gatavojas ierobežot vakcīnas akceptēšanas termiņu ES Covid-19 sertifikātos līdz deviņiem mēnešiem, otrdien paziņojusi Eiropas Komisija (EK).

EK paziņoja, ka pieņēmusi “saistošu deviņu mēnešu (precīzi 270 dienu) vakcinācijas sertifikātu akceptēšanas periodu, lai ceļotu ES iekšienē”, un šis noteikums stāsies spēkā no 1.februāra.

Jaunais noteikums vēl jāapstiprina ES dalībvalstīm un tā mērķis ir veicināt balstvakcināciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairākas valstis jau ir pieņēmušas noteikumus, saskaņā ar kuriem cilvēki, kas saņēmuši divas Covid-19 potes, vairs netiks uzskatīti par pilnībā vakcinētiem, ja vien nebūs saņēmuši balstvakcīnu.

Francija paziņojusi, ka visiem pieaugušajiem, kas otro poti saņēmuši senāk nekā pirms sešiem mēnešiem, tā dēvētās Covid-19 pases no 15.janvāra vairs nebūs derīgas, ja viņi nebūs saņēmuši balstvakcīnu.

Vēl septiņas ES valstis – Portugāle, Īrija, Kipra, Latvija, Itālija, Grieķija un Austrija – pieņēmušas pasākumus, saskaņā ar kuriem pat vakcinētiem ES pilsoņiem pirms došanās ceļā jāveic Covid-19 tests vai pēc iebraukšanas jāievēro karantīna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ES tieslietu komisārs Didjē Rendērs sacīja, ka ES nepieciešams pielāgoties mainīgajiem apstākļiem un jaunajām zināšanām. Viņš brīdināja, ka “vienpusēji pasākumi dalībvalstīs atgriezīs mūs pie sadrumstalotības un nenoteiktības”, kas pirms ES Covid-19 sertifikāta ieviešanas jūlijā apgrūtināja ceļošanu ES.

“Tagad dalībvalstu ziņā ir nodrošināt, ka balstvakcīnas tiek ātri izplatītas, lai aizsargātu mūsu veselību un nodrošinātu drošu ceļošanu,” sacīja Rendērs.

ES Covid-19 sertifikāts ir kļuvis par standartu ES un desmitiem trešo valstu. Tas apliecina, ka persona vakcinējusies pret Covid-19, to pārslimojusi vai nesen veikusi Covid-19 testu un tā rezultāts bijis negatīvs. Daudzas ES valstis to izmanto arī iekšzemē kā caurlaidi iekļūšanai restorānos, izklaides vietās un citur.

LETA–AFP

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.