Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

ES vīzas Krievijas pilsoņiem turpmāk saņemt būs sarežģītāk un dārgāk

Foto: “Pexels.com”.

Pirmdien stājusies spēkā jaunā vīzu izsniegšanas kārtība Krievijas pilsoņiem ceļošanai uz Šengenas zonas valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis augusta beigās vienojās apturēt 2007.gada līguma darbību par atvieglotās vīzu izsniegšanas kārtību Krievijas pilsoņiem, un tas nozīmē, ka krievu vīzu pieteikumi tiks izskatīti ilgāk un ka viņiem vīzas saņemšana maksās dārgāk.

Tas arī nozīmē, ka turpmāk Krievijas pilsoņiem tiks izsniegts ievērojami mazāks skaits vīzu ceļošanai uz Šengenas zonu, kurā ietilpst 22 ES dalībvalstis, kā arī Norvēģija, Islande, Šveice un Lihtenšteina.

Krievijas pilsoņiem pieteikšanās vīzai Šengenas zonai turpmāk izmaksās 80 eiro. Līdz šim pieteikuma iesniegšana maksāja 35 eiro. Garāks būs arī pieteikuma standarta izskatīšanas laiks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiks arī ierobežotas iespējas saņemt vairākkārtējas ieceļošanas vīzas.

Jaunā kārtība nozīmē, ka lūgumi izsniegt vīzas var tikt noraidīti vai vīzas var nepagarināt. ES vadlīnijas dod valstīm plašu rīcības brīvību un iespējas detalizētāk izvērtēt pieteikumus.

ES joprojām būs iespējams ieceļot Krievijas pilsoņiem, kuriem ir steidzams vai īpašs iemesls doties uz Šengenas zonu, jo īpaši ES pilsoņu ģimenes locekļiem, žurnālistiem, disidentiem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Valstis var samazināt vai pilnībā atcelt maksu par vīzu šo grupu dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, tikmēr jau piektdien līdz ar publicēšanu oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesī” stājās spēkā Ministru kabineta (MK) lēmums, kas ierobežo pat īstermiņa Šengenas vīzu saņēmušo Krievijas pilsoņu Latvijā nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos.

Līdzīgus ierobežojumus noteikušas arī Igaunija un Lietuva, kā arī Polija.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.