Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ģimenes ārsti varēs uz laiku nesniegt pakalpojumus, kas nav kritiski

Lai padarītu pēc iespējas pieejamāku medicīnisko palīdzību akūtajiem un hroniskajiem pacientiem un atslogotu ģimenes ārstu darbu, uz laiku prakse varēs nesniegt pakalpojumus, kas nav kritiski, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To vidū, piemēram, būs nosūtījumu izsniegšana darbspējas ekspertīzes komisijai, autovadītāju medicīniskās izziņas, ieroču nēsāšanas un uzglabāšanas atļaujas un Covid-19 kontaktpersonu medicīniska novērošana.

Pēc Veselības ministrijas paustā, šāds regulējums mazinās slodzi ģimenes ārstiem, jo, piemēram, nosūtījuma sagatavošana Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijai, lai pagarinātu invaliditātes termiņu, ir darbietilpīgs process, kas ietver nosūtījumus uz izmeklējumiem, rezultātu apkopošanu, pamatojumu ekspertīzes nepieciešamībai.

Pašlaik spēkā esošais regulējums paredz, ka ārkārtējās situācijas laikā iepriekš noteiktais invaliditātes termiņš automātiski tiek pagarināts uz sešiem mēnešiem, saglabājot iepriekš noteikto invaliditātes grupu, kā arī visas sociālās garantijas. Savukārt autovadītājiem nepieciešamās medicīniskās izziņas, ieroču nēsāšanas un uzglabāšanas atļaujas iedzīvotāji var saņemt arī, piemēram, veselības centros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat paredzēts, ka ģimenes ārstiem nebūs jāveic kontaktpersonu medicīniska novērošana. Kā norāda ministrijā, cilvēkam, kuram ir Covid-19 inficētā kontaktpersonas statuss, ir jāvēro savs veselības stāvoklis un nepieciešamības gadījumā jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Savukārt darbnespējas lapa tiks izsniegta tikai gadījumos, ja darba pienākumi jāveic klātienē un darbiniekam nav iespēju piemērot saīsināto karantīnas laiku, piemēram, testēties pirms darba pienākumu veikšanas, saņemt negatīvu testēšanas rezultātu pēc kontakta ar inficēto vai veikt atkārtotu testu 3.-4.karantīnas dienā.

Vienlaikus ar šiem grozījumiem līdz ārkārtējās situācijas beigām darba devējiem, skolām, bērnudārziem un citiem kolektīviem atcelts pienākums apzināt kontaktpersonas, veidot to sarakstus un iesniegt tos Slimību profilakses un kontroles centrā. Šāds lēmums pamatots ar straujo Covid-19 omikrona paveida izplatību un iestāžu kapacitātes trūkumu apzināt kontaktpersonas.

Otrdien Ministru kabinetā arī pieņemti grozījumi, kas paredz, ka Nacionālais veselības dienests laikposmā no 1.janvāra līdz 30.jūnijam ģimenes ārsta praksei, kas nodrošina vakcināciju pret Covid-19, līgumā noteiktajā kārtībā veiks maksājumu par papildu darbinieka nodarbināšanu praksē. Plānots segt 1462,07 eiro, kas ir darbinieka vidējā darba samaksa mēnesī un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kā arī nodrošināt piemaksu 119 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Veselības ministrijas paustā, kopā 2022.gada periodam no 1.janvara līdz 30.jūnijam grozījuma īstenošanai indikatīvi ir nepieciešams papildu finansējums 4 079 161 eiro apmēra.

Kā vēstīts, lai pacienti varētu saņemt informāciju par Covid-19 ārstēšanu mājas apstākļos, kopš 31.janvāra ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 atkal strādā diennakts režīmā.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Pakalpojumus varēs nesniegt, bet algu saņems dubultā! Varēs melus izplatīt pilnā sparā.
    Superīgā valstī dzīvojam.

    8
    3
  2. Jā,tas tik vien ir dzirdams,kā viņi ir pārstrādājušies ! Bet kad jāpainteresējas,kā iet viņu slimniekiem,tad ir klusums.Ja pats neaiziesi,gadiem neliekas ne saprast.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.