Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Goda ģimenes makšķerēšanas licences varēs saņemt par samazinātu maksu vai bez maksas

Foto: “Pixabay.com”.

Turpmāk Latvijas Goda ģimenes makšķerēšanas licences varēs saņemt par samazinātu maksu vai bezmaksas, otrdien lēma valdībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atvieglojums attiecas uz zveju publiskajos ūdeņos, tostarp Baltijas jūras vai Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos, kā arī ūdeņos, kuros zvejas tiesības pieder valstij. Tāpat atvieglojums attiecināms uz īpašu atļauju zivju ieguvei ūdeņos, kuros īsteno licencēto makšķerēšanu, vēžošanu vai zemūdens medības.

Licence ar samazinātu maksu vai bezmaksas piešķirama personām no daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai noteikta I vai II invaliditātes grupa, un kuras izmanto valstī īstenotās Latvijas Goda ģimenes apliecības programmā paredzēto apliecību.

Licences par samazinātu maksu vai bezmaksas licences varēs piešķirt arī personām, kas piedalās organizētāja rīkotajos zivju vai vēžu resursu un dabas aizsardzības un saglabāšanas pasākumos, tostarp personām, kas ir makšķernieku biedrību biedri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr zemūdens medību licences par samazinātu maksu vai bezmaksas Goda ģimenēm var piešķirt, ja šāda veida licences ir paredzētas pašvaldību nolikumā.

Kā skaidro Zemkopības ministrija, šāds izņēmums par attiecīgo zemūdens medību licenču piešķiršanu ļautu pašvaldībām, izdodot saistošos noteikumus par zemūdens medībām, paredzēt atbilstošus drošības nosacījumus, ja, piemēram, drošības apsvērumu dēļ attiecīgajos ūdeņos nebūtu vēlams atļaut zemūdens medības bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 16 gadiem.

Spēkā esošajā Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtībā starp personu grupām, kurām piešķir licences par samazinātu maksu vai bezmaksas, iekļauti bērni un pusaudži vecumā līdz 16 gadiem, personas, kas vecākas par 65 gadiem, personas ar invaliditāti un politiski represētās personas, kā arī ūdeņu krastu zemes īpašnieki un viņu ģimenes locekļi.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.