Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājus aicina pārbaudīt vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu

No 15. februāra stājas spēkā Latvijas Republikas noteiktie Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņi, tāpēc Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina iedzīvotājus neatlikt un jau šobrīd pārbaudīt sava vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt balstvakcināciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu var aprēķināt, apskatot sertifikātā pilnajā versijā (PDF formātā) norādīto “Vakcinācijas datumu” jeb datumu, kad tika saņemta pēdējā pote. Vakcinācijas sertifikāts ir derīgs 9 mēnešus pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas, ja ir saņemtas “Vaxzevria” (“AstraZeneca”), “Spikevax” (“Moderna”), “Comirnaty” (“Pfizer-BioNTech”) vakcīnas, savukārt, ja ir saņemta “Janssen” (“Johnson&Johnson”) vakcīna – 5 mēnešus.

No 15. februāra, skenējot sertifikātu QR kodus pakalpojumu saņemšanas vietās un citviet, derīgie sertifikāti uzrādīsies zaļā krāsā, savukārt tie, kuriem būs beidzies derīguma termiņš – sarkanā, ar paziņojumu, ka sertifikāts nav derīgs.

Ir gadījumi, kad vakcinācijas sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš un balstvakcīnas saņemšana nav obligāta. Piemēram, ja iedzīvotājs pārslimoja Covid-19 un pēc tam saņēma divas vakcīnas devas. Informāciju par visiem gadījumiem un derīguma termiņiem iedzīvotāji var noskaidrot NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Iedzīvotājiem” – “Digitālais Covid-19 sertifikāts” – “Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš” vai zvanot uz informatīvo tālruni 8989.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paziņojums par derīguma termiņu

No 15. februāra, iedzīvotājiem pieslēdzoties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, būs redzams paziņojums par vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu, līdz ar to turpmāk šie aprēķini nebūs jāveic pašam. Paziņojums tiks atspoguļots mēnesi pirms derīguma termiņa beigām. Gadījumos, kad sertifikāta derīguma termiņš būs beidzies, sertifikāts būs redzams sadaļā “Neaktīvie sertifikāti”.

Iedzīvotājiem, kuri ir veikuši balstvakcināciju vai veikuši primārās vakcinācijas kursu un pārslimojuši Covid-19 (kas tika apstiprināts laboratoriski, veicot RNS testu) vai otrādi, tīmekļvietnē tiks atspoguļots paziņojums par to, ka ir pieejams jauns vakcinācijas sertifikāts, kurš ir jāizmanto turpmāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajos sertifikātos saņemto vakcīnu skaits būs norādīts atbilstoši vienotajai Eiropas Savienības numerācijai, kas ir stājusies spēkā no 1. februāra. Gadījumos, kad veikta primārā vakcinācija un pārslimots Covid-19 (vai otrādi), saņemto vakcīnu skaits sertifikātā tiks norādīts kā “2/1” vai “3/1”. NVD skaidro, ka tā nav tehniska kļūda un par šādu datu atspoguļojumu iedzīvotajiem nav jāsatraucas. Sertifikāts ir derīgs izmantošanai.

Jauns vakcinācijas sertifikāts pēc balstvakcinācijas

Ja iedzīvotājs veic balstvakcināciju pret Covid-19, tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ir pieejams jauns sertifikāts ar jaunu QR kodu. Sertifikātā ir norādīta informācija par kopumā saņemto vakcīnu skaitu (piemēram, 3/3) un pēdējās devas saņemšanas datumu. Šim sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš, un tas uzreiz ir derīgs izmantošanai. Vienlaikus jāņem vērā, ka vakcinācijas veicējs informāciju par jauno vakcīnas devu ievada sistēmā 48 stundu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji, kuri nelieto internetu vai nevar pieslēgties tīmekļvietnē, savu vakcinācijas sertifikātu var saņemt, vēršoties pilsētu informācijas centros, valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros vai ārstniecības iestādē, kurā tika veikta vakcinācija.

Vairāk informācijas

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.