Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Inbox.lv” šobrīd cīnās ar lielāko lielāko hakeru uzbrukumu

“Inbox.lv” valdes priekšsēdētājs Andris Griķis apstiprina, ka uzņēmums šobrīd cīnās ar savā vēsturē vislielāko hakeru uzbrukumu. “Inbox.lv” pakalpojumi šobrīd ir apgrūtināti, daudziem lietotājiem nav pieeja e-pastam, failiem, kalendāram, foto un video galerijām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir izkliedētais pakalpojuma atteikuma uzbrukums, ko plašāk raksturo angliskais termins “DDoS” (Distributed denial of service), vienam mērķim uzbrūkot  ar viltus pieprasījumiem no vairākiem avotiem, kas parasti ir viena uzbrucēja kontrolēti, tādējādi panākot lielāku efektivitāti.

Andris Griķis precizē, ka uzbrukums sākās 16.maijā uzreiz pēc pusnakts, viltus pieprasījumu skaitam ar katru brīdi turpinot palielināties, būtiski pieaugot rīta stundās.

“Šobrīd tehniskais dienests strādā pie tā, lai apturētu datu plūsmu no ārzemēm. Senāk bija vienkāršāk, jo Latvijas datu centros varēja vienkāršāk atslēgt ārzemju plūsmu, taču tagad tas nav tik vienkārši iespējams, jo viss ir pārāk integrēts,” precizē Andris Griķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Prognozējam, ka līdz 12.00 tiks atjaunota “Inbox.lv” darbība vismaz Latvijas iedzīvotājiem,” informē Andris Griķis.

“Vēl varu mierināt lietotājus par to, ka šādi uzbrukumi var apgrūtināt pieeju datiem, tajā skaitā e-pastam, kalendāram, failiem, fotu un video, taču šie dati ir drošībā,” norāda Andris Griķis.

“Šobrīd mums nav informācijas par to, kas ir šī uzbrukumu iniciators un kādi ir uzbrucēju mērķi. Šobrīd mūsu pūliņi ir veltīti tam, lai novērstu sekas. Izmeklēšanu un analizēšanu veiksim uzreiz pēc tam,” rezumē Andris Griķis.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.