Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Inbox.lv” turpina cīnīties ar jauniem hakeru uzbrukumiem

7.jūnijā “Inbox.lv” saskārās ar jauniem hakeru uzbrukumiem, turklāt situāciju apgrūtināja tas, ka jaunajos uzbrukumos tiek izmantots vēl lielāks valstu skaits, arī uzbrukuma apjomi pieaug. “Inbox.lv” valdes priekšsēdētājs Andris Griķis apstiprina, ka Inbox.lv tehniskā komanda turpina cīņu, nepieļaujot “Inbox.lv” darbības paralizēšanu, taču dažbrīd novērojami īslaicīgi traucējumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šis, tāpat kā hakeru uzbrukums “Inbox.lv” šī gada 16.maijā, ir izkliedētā pakalpojuma atteikuma uzbrukums, ko plašāk raksturo angliskais termins “DDoS” (Distributed denial of service), vienam mērķim uzbrūkot ar viltus pieprasījumiem no vairākiem avotiem, kas parasti ir viena uzbrucēja kontrolēti, tādējādi panākot lielāku efektivitāti.

“Jauninājums ir tas, ka šajā uzbrukumā ir izmantoti ne tikai Krievijas, bet daudzu valstu ierīces vienlaicīgi, ne tikai serveri, bet arī hakeru inficēti datori, viedierīces un rūteri. Tāpēc “Inbox.lv” tehniskais dienests vairs nevar pielietot iepriekšējo taktiku, ka uz uzbrukuma laiku atslēdz tikai attiecīgās ārvalsts datu plūsmu,” skaidro Andris Griķis.

“Šobrīd problēmas “Inbox.lv” ir novērstas. Lietotājiem ir pieejami visi “Inbox.lv” pakalpojumi, tajā skaitā e-pasts, faili, kalendārs, foto un video galerijas. Taču mēs nevaram būt droši par to, vai un kad tiks veikti jauni uzbrukumi,” stāsta Andris Griķis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Andris Griķis papildina, ka hakeri uzbrukumi pret “Inbox.lv” un citiem Latvijas uzņēmumiem turpinās, nepārtraukti mainoties uzbrukuma veidiem un apjomiem. Tiekot galā ar vienu uzbrukuma paveidu, tas tiek nomainīts ar citu, taču “Inbox.lv” tehniskais dienests reaģē ātri un darbojas 24/7 režīmā.

“Tā ir mūsu jaunā realitāte Latvijā. Pēdējās dienās mēs teju katru dienu lasām ziņās par jauniem hakeru uzbrukuma mērķiem. Mūsu uzdevums ir cīnīties, to “Inbox.lv” arī dara. Jo ātrāk mēs novēršam uzbrukuma sekas, jo vairāk mēs mazinām hakeru interesi uzbrukt tieši mums. Hakeru mērķis jau nav cīņa ar “Inbox.lv”, bet gan nodarīt neērtības Latvijas iedzīvotājiem,” uzskata Andris Griķis.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.