Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Informācija par laulību ceremoniju norisi no 1. marta

Foto: “Pexels.com”.

Tieslietu ministrija informē par laulību ceremoniju norises kārtību pēc ārkārtējās situācijas beigām no 2022. gada 1. marta līdz 31. martam. Par to informē Tieslietu ministrijas Komunikācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Kristena Ansa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1. marta laulības ceremonijas norises laikā dzimtsarakstu nodaļas telpās vai baznīcā nepieciešams ievērot šādas epidemioloģiskās drošības prasības:

  • iekštelpās – var reģistrēt laulību, lietojot sejas masku un ievērojot 2 metru distanci. Pieļaujamais cilvēku skaits ir līdz 250 personām, ņemot vērā ceremonijas norises vietas platību un prasību nepieļaut drūzmēšanos;
  • ārtelpās – var reģistrēt laulību, ievērojot 2 metru distanci līdz 250 personām.

Tieslietu ministrija vērš uzmanību, ka laulību ceremonija var noritēt gan ar, gan bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pārbaudes, ja abas drošības vides ir fiziski norobežotas un tajās esošās apmeklētāju plūsmas nepārklājas visā ceremonijas norises laikā. Tāpat pasākums var noritēt arī tikai epidemioloģiski nedrošā vidē vai tikai epidemioloģiski drošā vidē.

Vienlaikus kāzu svinībās (privātā pasākumā) atļauts pulcēties līdz 250 personām un sejas masku lietošana nav obligāta.

Pamatojums ierobežojumiem ir Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumi Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.