Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Informācija par Ukrainas pilsoņu ierašanos un uzturēšanos Latvijā

Publicitātes foto.

Latvijas valsts nodrošinās Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas militārā konflikta dēļ, mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību. Lai varētu uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem tiks izsniegtas ilgtermiņa vīzas saistībā ar tiesībām uz nodarbinātību Latvijā. Par to informē Iekšlietu ministrijas Komunikācijas daļa.
Dodoties uz Latviju, lūgums Ukrainas pilsoņiem neaizmirst ceļošanas dokumentus, taču ceļošanas dokumentu neesamība nebūs šķērslis Ukrainas pilsoņu ieceļošanai Latvijā.
Medicīnisko dokumentu neesamība (sadarbspējīgs sertifikāts, Covid-19 tests) nebūs šķērslis Ukrainas pilsoņu ieceļošanai Latvijā.
Ja, ierodoties Latvijas teritorijā, ieceļotajam vai viņa ģimenes loceklim ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, jāinformē par to robežšķērsošanas vietā strādājošā Valsts robežsardzes amatpersona vai jāzvaniet uz 113.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierodoties Latvijā caur robežšķērsošanas punktiem (ārējā robeža, lidosta)

Notiks robežpārbaudes personām, kuras ieceļo ar biometriskajām pasēm, un vīzu izsniegšana personām, kurām ir citi ceļošanas dokumenti, bet nav vīzas ieceļošanai Eiropas Savienībā. Ja personai nav ceļošanas dokumentu, sadarbībā ar Ukrainas kompetentajām iestādēm tiks veikta personas identitātes noteikšana.

Tie Ukrainas pilsoņi, kuriem nav mītnes vietas Latvijā, informē Valsts robežsardzes amatpersonu par palīdzības nepieciešamību.

Ierodoties Latvijā, šķērsojot Latvijas-Igaunijas vai Latvijas-Lietuvas robežas

Tie Ukrainas pilsoņi, kuriem nav mītnes vietas Latvijā, sazinās ar Valsts robežsardzi, zvanot uz diennakts tālruni: +371 67913569, +371 67913568.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kontaktinformācija

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

Lai noskaidrotu vairāk par ilgtermiņa vīzu pieteikšanas un saņemšanas procedūru, zvaniet uz telefona nr.:
+371 67209400 (pirmdien-ceturtdien 8:30-16:00; piektdien 9:00-15:00)

Valsts robežsardze

Informācija par valsts robežas šķērsošanu (24/7), pieejama zvanot uz šiem telefona nr.
+371 67913569
+371 67913568

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.