Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izsludina pieteikšanos konkursam “Laukiem būt!”

Lai pārbaudītu savas biznesa idejas dzīvotspēju un pretendētu arī uz naudas balvām tās īstenošanai, līdz 22. decembrim ikviens jaunietis, kurš no 2021. līdz 2023. gadam ieguvis apliecinājumu par “Laukiem būt!” mācību kursa apguvi, aicināts pieteikties dalībai konkursā “Laukiem būt!”, ko organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inita Krivašonoka, projekta “Laukiem būt!” koordinatore: “Šogad pieteikšanos konkursam izsludinām mācību pēdējā dienā, kad jaunieši aizstāv savas biznesa idejas. To darām, lai tie, kuri mācībās jau saņēmuši motivāciju, atbalstu un iedvesmu savas biznesa idejas realizācijai, nenobītos un neatliktu savus sapņus uz vēlāku laiku. Lai būtu iespēja, nepārtraucot izglītošanās un individuālās sadarbības procesu ar konsultantiem, pieslīpēt savus biznesa plānus un iesniegt tos konkursā jau tagad.”

Konkursa mērķis ir veicināt lauku teritoriju attīstību, atbalstot jauniešus un jaunos uzņēmējus lauku teritorijās savas uzņēmējdarbības idejas vai sabiedriskas aktivitātes īstenošanā vai attīstībā.

Konkursā idejas iesniedzamas trīs kategorijās:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Lauksaimniecība, tajā skaitā lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana;

2. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – ražošana;

3. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – pakalpojumu sniegšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideju autoriem sava iecere jārealizē lauku reģionos vai mazpilsētās, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 15 000. Biznesa ideja var būt jau ieviesta dzīvē (ne ilgāk kā 3 gadus) vai vēl tikai izstrādes stadijā.

Konkursa norise paredzēta kā attālināti, tā arī klātienē. Konkursa laikā dalībniekiem plānotas divu dienu klātienes mācības, kurās būs dažādas lekcijas un meistarklases, lai palīdzētu sagatavoties konkursa pusfinālam un finālam. Pusfinālā biznesa ideju aizstāvēšana notiks attālināti, savukārt fināls – klātienē.

Šogad sešu dienu mācības LLKC birojos visā Latvijā norisinājās no 6. oktobra līdz 23. novembrim. Arī šogad mācības tika organizētas gan klātienē, gan attālināti, un tajās piedalījās 189 dalībnieki.

Vairāk informācijas par konkursa norisi, pieteikšanos, vērtēšanas kritērijiem un balvu fondu pieejams ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.