Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izveido krīzes tālruni patvēruma meklētājiem no Ukrainas ukraiņu valodā

Foto: “Pexels.com”.

Lai sniegtu psiholoģisku un informatīvu atbalstu, augstskola RISEBA ar IKT pakalpojumu sniedzēja „Bite” tehnoloģisko atbalstu izveidojusi krīzes tālruni patvēruma meklētājiem no Ukrainas. Krīzes tālruņa numurs ir +371 209 00 209. Šobrīd to apkalpo pieci krīzes intervencēs apmācīti konsultanti, taču to skaitu plānots palielināt līdz divdesmit. Būtiski, ka konsultanti sniegs palīdzību ukraiņu valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izveidotais krīzes tālrunis ir daļa no RISEBA uzsāktās iniciatīvas „Latvijas Psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem”. Tās mērķis ir sniegt psiholoģisko atbalstu no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem, izveidot mentoru tīklu Ukrainas bēgļiem Latvijā, kā arī sniegt psiholoģisku atbalstu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir iesaistīti palīdzības sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem.

„Cilvēki, kuri bēg no kara šausmām Ukrainā, atrodas nemitīgā psiholoģiskās spriedzes virpulī. Savukārt, nonākot pie mums Latvijā, viņiem ir jāuzzina un jāveic daudz soļu, lai nokārtotu formalitātes, iegūtu pirmās nepieciešamības preces u.tml. Rūpēs par cilvēkiem, nolēmām atbalstīt RISEBA iniciatīvu izveidot „vienas pieturas” telefonisku atbalsta punktu. Krīzes tālruņa konsultanti būs gatavi sniegt psiholoģisku un informatīvu palīdzību ne tikai tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri jau ir nonākuši Latvijā, bet arī tiem, kuri vēl ir tikai ceļā no Ukrainas uz Latviju,” saka „Bites” korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola.

“Mūsu augstskolai ir ļoti svarīgi piedalīties šajā atbalsta darbā Ukrainas iedzīvotājiem, jo RISEBA ir internacionāla augstskola, kur vienmēr ir mācījušies un arī šobrīd mācās studenti no Ukrainas. No ziņām medijos un mūsu studentu stāstiem par tuvinieku piedzīvoto redzam, ka ne mazāk svarīgs par materiālo atbalstu, ir arī psiholoģiskais atbalsts. Pārdzīvotais karā atstās iespaidu uz visu šo cilvēku dzīvēm. Šādi šobrīd varam palīdzēt, lai atvieglotu gan bēgļu gaitas Latvijā, gan arī sniegtu psiholoģisku un emocionālu atbalstu, kas arī ir ļoti nepieciešams,” uzsver augstskolas RISEBA rektore Tatjana Vasiļjeva.

Psiholoģiskā atbalsta grupā bez atlīdzības darbosies arī RISEBA mācībspēki un absolventi – mentori, kouči un supervizori. Kopumā viņi būs iesaistīti visos trīs iniciatīvas „Latvijas Psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem” darbības virzienos, kas līdztekus krīzes tālrunim ietvers arī praktisku atbalstu bēgļiem no Ukrainas, kas jau ir ieradušies vai vēl tikai ieradīsies Latvijā, palīdzot viņiem piesaistīt atbalsta personas jeb mentorus Latvijā. Tāpat iniciatīvas ietvaros RISEBA sniegs psiholoģisku atbalstu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir iesaistīti palīdzības sniegšanā bēgļiem no Ukrainas, piemēram, tiem, kuri Latvijā uzņem bēgļu ģimenes savās mājās, šķiro vai ved uz Ukrainu saziedotās mantas u.tml. Vairāk par šo iniciatīvu iespējams izlasīt “www.helpua.lv”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.