Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts meža dienests kopš aprīļa reģistrējis 1083 uz ceļiem notriektus medījamos dzīvniekus

Rudens un ziemas periodā, kad redzamība uz autoceļiem pasliktinās, pieaug arī sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem. Par notriektiem, kritušiem vai sadursmē ievainotiem meža dzīvniekiem jāinformē Valsts meža dienests, ko var veikt, arī izmantojot lietotni “Mednis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023./2024. gada medību sezonā (no 1.04.2023.) Valsts meža dienests reģistrējis 1083 uz ceļiem notriektus medījamos dzīvniekus, tajā skaitā 112 aļņus, 126 staltbriežus, 624 stirnas un 59 mežacūkas. Visvairāk notriekto dzīvnieku šajā medību sezonā konstatēts Valsts meža dienesta Rīgas reģionālās, Dienvidlatgales un Zemgales virsmežniecību teritorijās. Salīdzinājumam – iepriekšējā medību sezonā šai pašā laika periodā dienests reģistrējis 1113 notriektus dzīvniekus.

“Diennakts tumšajā laikā, sevišķi krēslas un rītausmas stundās, dzīvnieki kļūst aktīvāki un var intensīvi baroties mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrās, kas atrodas blakus autoceļiem. Šajā laikā dzīvnieki var pastiprināti šķērsot autoceļus un izraisīt sadursmes ar transportlīdzekļiem. Tāpat jābūt ļoti uzmanīgiem ziemas laikā, kad ceļi tiek kaisīti ar sāls maisījumu, kas var piesaistīt meža dzīvniekus,” skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Ja sadursmē ar meža dzīvnieku ir cietuši cilvēki vai transportlīdzekļi, par to ir jāziņo Valsts policijai pa tālruni 110 vai jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruni 112. Savukārt par notriektiem un kritušiem medījamajiem dzīvniekiem jāinformē Valsts meža dienests, ko var darīt, izmantojot Latvijā radīto lietotni “Mednis”. Šī lietotne ir savienota ar Valsts meža dienesta informācijas sistēmu “Meža valsts reģistrs” un bez maksas ir pieejama gan “Android”, gan “Apple iOS” ierīcēm. Dienests saņemto informāciju izvērtē, apstrādā un reģistrē faktu par bojā gājušo dzīvnieku, kā arī pieņem lēmumu par tālāko rīcību ar to. Svarīgi atcerēties, ka paziņošana par notriektu dzīvnieku lietotnē “Mednis” nenozīmē paziņošanu Valsts policijai par notikušu ceļu satiksmes negadījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests atgādina, ka notriekto dzīvnieku nedrīkst piesavināties – šāda rīcība ir klasificējama kā medību produkcijas piesavināšanās, par ko ir piemērojams sods.

Vairāk par rīcību pēc sadursmes ar dzīvnieku un lietotnes “Mednis” izmantošanu Valsts meža dienesta interneta vietnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.