Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Janvārī skolēniem un skolotājiem biežāk jāveic Covid-19 testi

Foto: “Unsplash.com”.

Janvārī skolēniem un skolotājiem biežāk jāveic Covid-19 testi, aģentūrai LETA apliecināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka pamata un vidējās izglītības skolēni, pedagogi un pārējie darbinieki, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, paštestus veiks mājās divas reizes nedēļā. Vienlaikus kontaktpersonu karantīnas vietā vakcinētajiem darbiniekiem un skolēniem paštesti būs jāveic septiņu dienu garumā.

Savukārt nevakcinētajiem skolēniem divas reizes nedēļā mājās būs jāveic paštests, bet vienu reizi nedēļā skolā – pūla tests.

Izglītojamiem, kuri speciālās izglītības iestādē vai speciālās izglītības klasē apgūst speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem vai speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, testēšanu organizē laboratorijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt skolēniem, kuri izglītību apgūst mājās vai tālmācībā, sporta vai interešu izglītības nodarbību apmeklēšanai jāveic divi antigēnu paštesti. Tos var saņemt piesaistītajā izglītības iestādē.

Pirmsskolas skolēniem testēšana nav jāveic.

LETA jau ziņoja, ka skolēnu ziemas brīvlaiks ilga divas nedēļas no 22.decembra līdz 4.janvārim. Taču, lai pēc brīvlaika mācības varētu droši atsākt, IZM aicina 1.-12.klašu skolēnus, pedagogus un skolu darbiniekus pirms došanos skolas gaitās, 4.janvāra vakarā vai 5.janvāra rītā veikt antigēnu testus. Uz klātienes mācībām skolēni var ierasties tikai ar negatīvu paštesta rezultātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Testēšanas komplektus izglītības iestādes jau ir izdalījušas skolēniem pirms Ziemassvētkiem.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.