Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunas sievietes var pieteikties bezmaksas digitālo prasmju mācībām

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) projektā “Women4IT” izsludina pieteikšanos uz digitālo prasmju mācībām karjeras veidošanai digitālajos darbos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Piedāvātie mācību kursi ir daļa no starptautiska projekta “Women4IT” aktivitātēm. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos,” informē LIKTA projektu eksperte Vita Vītola-Lapiņa.

Sākot no šī gada marta, LIKTA sadarbībā ar NVA aicina sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem novērtēt savas digitālās prasmes un atbilstību dažādiem digitālo darbu profiliem platformā https://digitaljobs.women4it.eu/lv. Minētajā platformā ir pieejami ne tikai pašpārbaudes testi, bet arī infografikas un apraksti sešām digitālo darbu profesijām, lai jebkuram interesentam būtu iespēja iepazīties, kādi darba pienākumi ir jāveic katrā profesijā, kādas prasmes jāpārvalda un kādām īpašībām jāpiemīt. Pēc pašpārbaudes testu nokārtošanas interesentes platformā var pieteikties dalībai kursos, lai apgūtu vienu no sešiem digitālo darbu profiliem – klientu apkalpošanas speciālists, datu analītiķis, projektu koordinators, datu aizsardzības speciālists, informāciju sistēmu testētājs un digitālo mediju praktiķis. Projekts “Women4IT” paredz ne tikai nodrošināt bezmaksas prasmju apgūšanu iepriekš norādītajai mērķa grupai, bet arī atbalstu darba vietas atrašanā pēc mācību pabeigšanas.

Līdz šim projektā mācības beigušas jau 125 jaunas sievietes un 70 % no absolventēm jaunas darba gaitas uzsāka trīs mēnešu laikā pēc mācību noslēguma. Gan kursu laikā, gan mācībām noslēdzoties dalībniecēm tiek nodrošināti dažādi atbalsta pasākumi darba meklēšanā un jaunas karjeras – semināri un mentoringa pasākumi ar nozares profesionāļiem, kā arī tiek nodrošināts atbalsts CV izveidē un darba pieteikumu sagatavošanā.

Pieteikumi dalībai programmā tiks pieņemti līdz 15.martam un mācības paredzētas no šī gada aprīļa līdz jūnijam. Lai pieteiktos mācību programmai, ir jāreģistrējas platformā https://digitaljobs.women4it.eu/lv, jānokārto digitālo prasmju tests, kā arī izvēlētā darba profila tests – pēc veiksmīgas testu nokārtošanas dalībniecēm būs iespēja reģistrēties kursiem. Mācībām var reģistrēties sievietes, kas uz mācību uzsākšanas brīdi ir vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kā arī nekur nestrādā, nemācās un neapgūst arodu. Dalība projektā un mācību programmā ir bezmaksas, un šajā pavasara uzsākumā tiks uzņemtas 60 dalībnieces.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Fui…man riebjas datori un digitalas prasmes..es neko negribu ne apgut.ne iegut.karjera mani neinteresee..vienigi es gribu iegut prasmi izturet so drausmigo laiku…un vel es gribu tijai udzet un lasit ogas..dzivot visu dienu pa mezu sarunaties ar meza nati baudir mieru klysumu un dabas harmoniju..

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.