Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jūlijā laiks būs mainīgs

Foto: Pārsla Konrāde

Laika zīmes dabā liecina par mainīgiem laikapstākļiem jūlijā – no mērena līdz karstam. Tā saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uz saulainu, pārsvarā sausu un vasarīgi siltu, pat karstu jūliju norādīja laikapstākļi nozīmīgajās 23., 27. un 28.maija dienās. Saulainais un sausais 27.jūnijs, kas ir Septiņu gulētāju diena, vērš uzmanību uz to, ka arī jūlijā daudzviet turpināsies sausums. Ņemot to vērā un to, ka janvārī sagaidījām sniegu un salu, tad kopumā Liepu mēnesis jūlijs rādās būt siltāks nekā parasti. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs, bet kopumā tuvu vidējam, un tie pārsvarā īslaicīgi, bet nereti ar pērkona lietusgāzēm un brāzmainu vēju,” stāsta V.Bukšs.

Mēneša pirmajā pusē, pārsvarā līdz vecajiem Pēteriem (12.jūlijs), laikapstākļi būs mainīgi. Temperatūras līkne būšot kā “zāģa zobi”. “Daždien lietainā laikā ne vairāk kā plus 17, bet laikā ap veco Pēteri (12.jūlijs) var pakāpties līdz plus 33 grādiem. Nokrišņi šajā laikā pārsvarā īslaicīgi, bet reizēm tie var būt ļoti stipri un iespējama arī krusa,” stāsta V.Bukšs.

Mēneša vidū un jūlija otrajā pusē laikapstākļi būs nepastāvīgi. Nokrišņi īslaicīgi, bieži ar pērkona lietusgāzēm. Temperatūra šajā laikā no plus 20 līdz 25 grādiem. Dažās dienās līdz plus 27-32 grādiem. Laikā ap Jēkabiem (25.jūlijs) un Annām (26.jūlijs) gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Temperatūra – no plus 18 līdz 25 grādiem. Iespējami stipri pērkona negaisi. Jūlija izskaņā un augusta sākumā būs vasarīgi silts, pat karsts laiks un lielākoties bez stipriem nokrišņiem. Temperatūra
– no plus 25 līdz 30 grādiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vairākas pazīmes pagājušajā ziemā un pavasarī rādīja, ka vasara pārsvarā būs vairāk sausa nekā mitra. Līdz ar to arī jūlijā daudzviet saglabāsies sausums un mežos paaugstināsies ugunsbīstamība. It īpaši piesardzīgiem jābūt, kad sāksies meža ogu laiks,” saka V.Bukšs.

TICĒJUMI VĒSTA

● 7.jūlijā ir vecie Jāņi. Šajā dienā savāktajām pļavu zālēm ir īpašs dziedinošs spēks. Dziedinoša ir 7.jūlija rīta rasa un visi avotu, strautu un aku ūdeņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● 10.jūlijs ir Septiņu brāļu diena. Ja šajā dienā līst, līst septiņas nedēļas.

● Jēkabi (25.jūlijs) jeb saimnieku diena ir jūlija galvenie svētki. Ja šīs dienas rītā rasa un migla, atlikusī vasara būs sausa un karsta. Ja Jēkabos ap sauli mazi mākonīši – būs sniegiem bagāta ziema. Ja silta un gaiša Jēkaba diena – būs auksti Ziemassvētki.

● 26.jūlijā ir Annas jeb saimnieču diena. Ja Annas dienā līst, tad līs vēl divas nedēļas un rudens būs slapjš, bet ziema sniegaina. Ja diena saulaina, tad būs sauss rudens.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.