Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jūlijā – pērkona negaisi un arī karstuma vilnis

Foto: Pārsla Konrāde.

Liepu mēnesis jūlijs varētu būt bagāts ar nokrišņiem un mēreni silts. Tā saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopumā jūlijs rādās būt tuvu vidējiem ilggadējiem rādījumiem temperatūras ziņā. Nokrišņu vairāk par mēneša vidējo normu, un tie pārsvarā – īslaicīgi, bet nereti ar pērkona negaisiem un stiprām lietusgāzēm. Mēneša pirmajā pusē, lielākoties līdz vecajiem Pēteriem (12.jūlijs), temperatūra būs no plus 18 līdz 23 grādiem. Dažās dienās temperatūra var pakāpties līdz plus 25 grādiem. Nokrišņi pārsvarā īslaicīgi, bet reizēm tie var būt stipri, ar pērkona laika lietusgāzēm un krusu. Mēneša vidū – nepastāvīgi laikapstākļi. Bieži lietus, pērkona negaisi un temperatūra no plus 20 līdz 27 grādiem. Šajā laikā dažviet var applūst arī zemākas vietas,” stāsta V.Bukšs.

Jūlija otrajā pusē, laikā pirms Jēkabiem (25.jūlijs) un Annām (26.jūlijs), var sagaidīt arī karstuma vilni, kad temperatūra pakāpsies virs plus 30 grādiem. Dažviet tā var sasniegt pat plus 33-34 grādus. Šajā laikā pārsvarā būs sauss laiks. Savukārt mēneša beigās un augusta sākumā kļūs vēsāks, vairāk būs nokrišņu, gaidāmi pērkona negaisi un temperatūra no plus 20 līdz 25 grādiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ticējumi vēsta

4.jūlijs ir bišu un liepzieda diena. Ja saulaina diena, tad būs daudz garšīga medus. Ja līst, būs daudz baltā medus.

7.jūlijs – vecie Jāņi. Ja lietaina diena, būs slikts siena un ražas novākšanas laiks.

10. jūlijs – Septiņu brāļu diena. Ja brāļu dienā ielīst, līs septiņas nedēļas. Ja spīd saule, tad tā spīdēs septiņas nedēļas no vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12. jūlijs – vecie Pēteri. Ja diena skaidra, būs bagāts gads un labas ražas. Zeltains rīts, būs jauks siena laiks.

20.jūlijs – Pērkona diena jeb Pūķa nakts. Kurš šajās dienās bāžot šķūnī vai metot kaudzē sienu, to nosperšot pērkons.

25.jūlijs – Jēkabi jeb Saimnieku diena. Ja Jēkabos ap sauli mazi mākonīši, būs sniegiem bagāta ziema. Silta un gaiša Jēkaba diena paredz aukstus Ziemassvētkus.

26.jūlijs – Annas jeb Saimnieču diena. Ja Annas dienā lietus līst, tad rudenī būs daudz sēņu, bet rieksti būs tārpaini, un otrādi. Ja Annas dienā līst lietus, tad būs slapjš rudens.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.