Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkursā par sabiedriskā transporta pārvadājumiem Cēsu, Limbažu un Siguldas apkārtnēs izbeigta “Gulbenes autobusa” sūdzības lietvedība

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Autotransporta direkcijas (ATD) konkursā par reģionālā sabiedriskā transporta pārvadājumiem Cēsu, Limbažu un Siguldas apkārtnēs izbeigta SIA “Gulbenes autobuss” sūdzības lietvedība, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IUB pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka lietvedība ir izbeigta, jo konkrētā procedūra, par kuru tika iesniegta sūdzība, ir pārtraukta. Iepirkuma līgums konkrētās procedūras ietvaros netiks slēgts.

Savukārt SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss” iesniegto sūdzību ir atsaukusi.

Jau ziņots, ka ATD ir izsludinājusi iepirkumu par reģionālajiem sabiedriskā transporta pārvadājumiem divās tīkla daļās jeb lotēs – “Cēsis” un “Limbaži, Sigulda”, tomēr patlaban IUB ir aizliedzis ATD bez nepieciešamo grozījumu veikšanas turpināt iepirkuma procedūru un slēgt iepirkuma līgumu. Šādu lēmumu IUB pieņēmis, izskatot Lietuvas uzņēmuma “Transrevis” un AS “Liepājas autobusu parks” sūdzības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Transrevis” sūdzībā norādīja, ka iepirkuma līgumā noteiktais pakalpojuma sākšanas termiņš – 2024.gada 1.jūlijā – ir konkurenci ierobežojošs un neatbilst noteiktajiem iepirkumu procedūras mērķiem. Vienlaikus “Liepājas autobusu parks” uzsvēra, ka ATD ir noteicis nepamatoti īsu piedāvājuma iesniegšanas termiņu, neņemot vērā iepirkuma līguma sarežģītības pakāpi un laiku, kāds nepieciešams piedāvājumu sagatavošanai.

Iesniegumu izskatīšanas sēdē ATD pārstāvji paskaidroja, ka šobrīd pakalpojumu sākšanas termiņu plānots noteikt 2025.gada 1.janvārī.

Tādējādi, ievērojot minēto, kā arī to, ka pasūtītāja pārstāvji iesniegumu izskatīšanas sēdē norādīja, ka pakalpojuma sākšanas termiņu ir plānots būtiski pagarināt, nosakot piecu līdz sešu mēnešu periodu, bet iesniegumu izskatīšanas sēdes dienā šādi grozījumi vēl nebija veikti, komisija nolēma, ka norādītais pakalpojuma sākšanas datums – 2024.gada 1.jūlijs – ir atceļams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānotā iepirkuma līgumcena ir līdz 28,838 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tostarp pārvadājumiem Cēsu apkārtnē paredzamā līgumcena ir 13,116 miljoni eiro, bet Siguldas un Limbažu apkārtnē – 15,722 miljoni eiro.

Atbilstoši iepirkuma līgumam izpildes termiņš ir 36 mēneši.

Tāpat ziņots, ka Sabiedriskā transporta padome atļāvusi ATD slēgt tiešā piešķīruma līgumu ar līdzšinējo pārvadātāju AS “Cata” par reģionālo autobusu pārvadājumu nodrošināšanu Cēsu, Limbažu un Siguldas maršruta tīkla daļās no šā gada 1.jūlija līdz 31.decembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direkcijā iepriekš norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.