Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kopumā šogad tiks veikti dažāda veida būvdarbi 42 vietējo ceļu posmos Latvijā, arī ceļam Druviena-Lizums

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs. Foto: Gatis Rozenfelds (Valsts kanceleja).

Satiksmes ministra Jāņa Vitenberga nemainīga prioritāte ir vietējie autoceļi, un lielākā daļa no papildus piesaistītajiem 43, 5 miljoniem eiro tiks novirzīta tieši šiem ceļiem. Ministrs arī turpmāk strādās pie tā, lai budžetu vietējo autoceļu sakārtošanai palielinātu, informē Satiksmes ministrija (SM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izbraucami vietēji autoceļi ir priekšnosacījums tam, lai cilvēki izvēlētos dzīvot reģionos. Ja nav iespējams civilizētos apstākļos aizbraukt līdz darbam, skolai, slimnīcai vai vietējam veikalam, tad attīstība nav iespējama un diezgan prognozējami, ka cilvēki būs spiesti doties prom. Ir jāsaprot, ka ceļi nav vienkārši infrastruktūras objekts, bet gan garants tam, lai saglabātu dzīvību Latvijas reģionos,” norāda Jānis Vitenbergs.

Šogad vietējo autoceļu būvniecībai pieejamais finansējums ir 40,9 milj. eiro, t.sk., Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ietvaros 9,6 milj. eiro no Atveseļošanas fonda. Finansējums dos iespēju veikt vietējo autoceļu pārbūvi, seguma atjaunošanu un virsmas apstrādi aptuveni 140 km kopgarumā.

Kopumā šogad tiks veikti dažāda veida būvdarbi 42 vietējo ceļu posmos Latvijā, starp kuriem ir arī plānota ceļa Druviena-Lizums neliela posma asfaltēšana, kā arī vairāk nekā 10 km posmā tiks veikta grants seguma divkārtu virsmas apstrāde;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat uz vietējiem autoceļiem plānota tiltu un pārvadu būvniecība – darbi tiks veikti 11 būvobjektos, kopumā ieguldot 6,92 milj. eiro. Piemēram, šogad būtiski uzlabojumi plānoti tiltiem pāri Gaujai – pārbūvēs trīs esošos tiltus.

2023. gada budžetā SM nozaru attīstībai kopumā plānoti 740,3 milj. eiro, t.sk., 308 milj.eiro ES fondu finansējums. SM prioritātes šim gadam paliek nemainīgas – finansējums paredzēts valsts autoceļu infrastruktūras uzlabošanai, iedzīvotāju mobilitātes vajadzību nodrošināšanai un “Rail Baltica” projekta īstenošanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.