Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Krāslavas novada Robežnieku pagastā jau otrs Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūku novietnē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojumu vēl vienā mājas cūku novietnē Krāslavas novada Robežnieku pagastā. Slimības skartajā saimniecībā ir sešas cūkas, un tā atrodas netālu no novietnes, kurā ĀCM uzliesmojums tika konstatēts pirms divām dienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novietnē uzsākti slimības apkarošanas un ierobežošanas darbi. Lai likvidētu uzliesmojuma perēkli un nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, visas novietnē esošās cūkas tiks likvidētas.

Šis trīs nedēļu laikā ir jau piektais ĀCM uzliesmojums mājas cūku novietnēs Latvijā. Pirmais uzliesmojums tika konstatēts Stradu pagastā, divi Madonas novada Cesvaines pagastā un divi Krāslavas novada Robežnieku pagastā.

PVD aicina mājas cūku turētājus stingri ievērot biodrošību novietnē – nelaist cūkas ārā un nepieļaut to saskari ar savvaļas dzīvniekiem, nedot cūkām zaļbarību, dārzeņus un augļus no piemājas dārza, kā arī pārtikas pārpalikumus un būt uzmanīgiem ar pakaišu – skaidu, salmu, siena izmantošanu. Pirms došanās kūtī obligāti jānomaina apģērbs un apavi, kā arī jāveic apavu dezinfekcija. Darba rīkus, ķerras, spaiņus un citu aprīkojumu, kas tiek izmantots kūtī, nedrīkst izmantot ārpus tās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja cūkas izskatās neveselas, nedrīkst nodarboties ar ārstēšanu pašiem, bet nekavējoties jāizsauc veterinārārsts.

Biodrošība ir jāievēro ikvienā saimniecībā Latvijā, kurā tiek turētas mājas cūkas, neatkarīgi no to skaita, taču īpaši uzmanīgiem šobrīd jābūt Alūksnes, Augšdaugavas, Balvu, Cēsu, Dienvidkurzemes, Dobeles, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Siguldas, Smiltenes, Tukuma, Valmieras, Varakļānu un Ventspils novadu mājas cūku turētājiem, jo šajās teritorijās ir konstatēts vislielākais meža cūku inficēšanas gadījumu skaits.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.