Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lai 2023.gadā saņemtu eko-shēmas atbalstu, par augsnes apstrādes metodi jāinformē LAD

Foto: “Pexels”.

No 2023. gada 1.janvāra sāksies jaunais plānošanas periods un stāsies spēkā jauni nosacījumi platību maksājumu saņemšanai. Galvenais atbalsta veids būs Ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts, kas aizstās vienoto platību maksājumu, kā arī daudzi citi atbalsta veidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eko-shēma “Saudzējošā lauksaimniecības prakse”

Viens no atbalsta veidiem būs eko-shēma “Saudzējošā lauksaimniecības prakse”. 2023.gadā šīs shēmas ietvaros atbalstu varēs piešķirt par platībām, kurās rudenī (ja šā gada rudenī sēti ziemāji) vai pavasarī (ja sēs vasarājus) tiks izmantota vismaz viena no šādām augsnes apstrādes metodēm:

-tiešā sēja (netiek veikta augsnes aršana un apstrāde, bet sēj tieši rugainē – lieto bezapstrādes tehnoloģiju);
-minimāla augsnes apstrāde (augsnes virskārtas sekla apstrāde ne dziļāka kā 15 cm, izmantojot kultivatoru, disku vai frēzi);
-augsnes joslu apstrāde (apstrādā augsnes joslu līdz 5 cm platumā sēklas sēšanai, rindstarpu josla nav šaurāka par 10 cm, augsne starp rindstarpām netiek mehāniski apstrādāta, tiek saglabātas augu atliekas vai rugaine).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svarīgi, lai saņemtu eko-shēmas atbalstu!

Lai lauksaimnieki, kuri izmanto kādu no minētajām augsnes apstrādes metodēm, 2023.gadā varētu par šādām platībām saņemt eko-shēmas atbalstu 15 eiro apmērā par ha, par to ir jāinformē LAD.
Lauksaimniekiem, izmantojot LAD mobilo lietotni, jau šī gada rudenī ir jāuzņem fotoattēli ar vietas un laika atzīmi, kuros redzami lauki, kuros izmantota tiešā sēja, minimālā augsnes apstrāde vai augsnes joslu apstrāde. Ir jānofotografē arī tie lauki, kuros sēja jau ir notikusi.

Kā lietot LAD mobilo lietotni un uzņemt fotoattēlus?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAD mobilo lietotni var izmantot visi tie dienesta klienti, kuri izmanto Elektronisko pieteikšanās sistēmu.

Mobilā lietotne ir pieejama bez maksas:

-“Android” viedierīcēm (6.0 un jaunāka versija),
-“iOS” viedierīcēm (11.4 un jaunāka versija).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai uzņemtu fotoattēlus ar laika un vietas koordinātēm, lietotnē jāizmanto izvēlnes “Foto” vai “Sarakste”. Fotografējot uz attēla jābūt redzamam datumam un norādei, ka tiek lietotas ģeotelpiskās koordinātes.

Plašāka informācija par attēlu uzņemšanu apkopota infografikā: https://www.lad.gov.lv/files/fotoattelu_pievienosana_lad_app.pdf

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.