Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā ievieš jaunu importa muitas deklarāciju sistēmu

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) prasībām un atbilstoši Pasaules Muitas organizācijas standartiem, kā arī ņemot vērā jaunas tehnoloģiskās prasības, Latvijā darbu sāks jauna sistēma importa muitas deklarāciju noformēšanai. Jaunā sistēma lietotājiem nodrošinās augstu pieejamību un darbības nepārtrauktību, kas ir īpaši būtiski pārrobežu uzņēmējdarbībai. Paredzēts, ka importa muitas deklarāciju noformēšanu jaunajā formātā varēs uzsākt 13.jūnijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši ES vienotām prasībām jaunas importa deklarāciju sistēmas pašlaik izstrādā vai jau ir izstrādājušas visas ES dalībvalstis, tā samazinot atšķirības starp nacionālajiem risinājumiem. Latvijā atbilstoši Savienības Muitas kodeksa prasībām deklarācijai ir izveidota jauna struktūra un vienlaikus izstrādāta pilnīgi jauna – noturīga, ātra un droša – sistēmas arhitektūra darbības nepārtrauktības nodrošinājumam.

Lai palīdzētu klientiem veiksmīgi uzsākt lietot jauno sistēmu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) organizē informatīvus seminārus:

Jaunā sistēma – “Automatizētā importa sistēma” – aizstās pašlaik izmantoto Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) funkcionalitāti “Importa muitas deklarācija”. Lietotājiem jaunas piekļuves tiesības nebūs jāpieprasa; tās saglabāsies līdzšinējās. Importa muitas deklarāciju noformēšana noritēs, tāpat kā līdz šim autorizējoties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā un dodoties uz EMDAS, un tālāk līdzšinējās apakšsistēmas “Importa muitas deklarācija” vietā izvēloties jauno – “Automatizēto importa sistēmu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VID vērš klientu uzmanību un aicina laikus pabeigt iesākto importa muitas deklarāciju noformēšanu (samaksāt par precēm aprēķinātos nodokļus, ja nepieciešams, veikt saistīto deklarāciju iesniegšanu u.c.), jo iesāktās deklarācijas jaunajā sistēmā netiks pārņemtas.

Lielākās izmaiņas jaunajā sistēmā saistītas ar importa deklarācijas struktūru, proti, deklarācijas divu pamatsadaļu vietā turpmāk būs trīs, kas aizpildāmas secīgi. Aprēķinātos nodokļus varēs samaksāt, atverot konkrētu deklarāciju, nevis pieslēdzoties portālam Latvija.lv, kā tas ir pašlaik.

Jaunā sistēma pakāpeniski tiek integrēta ar ES vienloga sistēmu, nodrošinot aizvien lielāka skaita citu iestāžu iesniedzamo dokumentu automatizētu apstrādi, tādējādi paātrinot muitošanas procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumiem, kas specializējas muitas formalitāšu kārtošanā un izmanto savas IT sistēmas, jāņem vērā, ka jaunajā sistēmā netiks izmantots novecojušais XML faila formāts. Jaunajā sistēmā importa deklarāciju ielāde no faila un saglabāšana failā notiks JSON datu apmaiņas formātā, kas nodrošina ātrāku datu apmaiņu, ir lietotājam vieglāk lasāms un saprotamāk strukturēts.

Detalizēta informācija lasāma lietotāja rokasgrāmatā “AIS deklarācijas saglabāšana failā un ielāde no faila”, kas pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Kā lietot EMDAS”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.