Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas iedzīvotāji interesējušies par iespējām karot Ukrainā, taču reāli pieteikumi NBS nav saņemti

Foto: “Pexels.com”.

Latvijas iedzīvotāji ir interesējušies par iespējām karot Ukrainas armijas pusē, taču reāli pieteikumi līdz šim Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) nav saņemti, aģentūrai LETA apliecināja NBS komandiera preses virsniece Sandra Brāle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesi iedzīvotāji izrāda, bet NBS saskaņā ar spēkā esošo kārtību aicina vispirms vērsties Ukrainas vēstniecībā Latvijā.

Jau ziņots, ka saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainai Saeima pirmdien pieņēma grozījumus Nacionālās drošības likumā, ļaujot Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi uzsākt dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos. Grozījumi stājās spēkā otrdien.

Brīvprātīgajiem, kuri vēlas stāties Ukrainas bruņoto spēku jaundibinātajā Starptautiskajā teritoriālās aizsardzības bataljonā, jāvēršas Ukrainas vēstniecībā Latvijā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc apstiprinājuma saņemšanas no vēstniecības brīvprātīgajam jāziņo NBS Mobilizācijas pārvaldei, rakstot vēstuli uz adresi Krustabaznīcas iela 9, Rīga, LV-1006, vai arī elektroniski parakstītu vēstuli uz e-pasta adresi rpus@mil.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, dienesta veidu un dienesta valsti.

Plašāka informācija būs pieejama Ukrainas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

Vienlaikus Aizsardzības ministrija un NBS aicina pilsoņus pirms iesaistīšanās aktīvā karadarbībā Ukrainā ļoti nopietni izvērtēt savas militārās zināšanas un iemaņas, kuras miera apstākļos ir iespējams iegūt, sākot dienestu Latvijas bruņotajos spēkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NBS norāda, ka profesionālā dienesta karavīriem un zemessargiem, kuriem ir spēkā līgums par dienestu NBS, dalība citas valsts bruņotā konfliktā nav atļauta.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.