Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas iedzīvotājiem ir pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas

Publicitātes foto.

Laika posmā no 2023. gada janvāra līdz decembrim Latvijas iedzīvotāji varēs saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas, zvanot uz biedrības “Skalbes” atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006 divas reizes mēnesī, iepriekš izziņotos datumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd ir zināmas konsultāciju dienas janvārī un februārī – 20.01., 31.02., 10.02., 24.02. Bezmaksas konsultācijas būs pieejamas pa tālruni 116006 no plkst. 16.00 līdz 20.00.

Par citām akcijas dienām varēs uzzināt biedrības “Skalbes” sociālajos tīklos, kā arī zvanot 116006 konsultantiem katru dienu no pulksten 12.00 līdz 22.00.

Konsultēties ar juristu varēs par šādām tēmām: ģimenes tiesības, mantojuma tiesības, aizsardzība no vardarbības, darba tiesības, saistību izpilde, zaudējumu piedziņa, maksātnespējas process, cietušo tiesības kriminālprocesā, u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Raugoties uz tālruņa 1116006 darbību, ik gadu esam novērojuši iedzīvotāju pastiprinātu interesi par juridiskajām konsultācijām. Juridiskās konsultācijas ir nepieciešamas, lai veicinātu iedzīvotāju informētību un izpratni par savām tiesībām, sniegtu atbalstu jau esošu strīdu risināšanā un iespējamo seku mazināšanā vai novēršanā. Esam pateicīgi katram ziedotājam, kas mūs ir atbalstījis iepriekšējos gadus, lai šāda aktivitāte varētu notikt,” norāda atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem 116006 vadītāja Santa Laimiņa.

Svarīgi:

  • konsultācija ir paredzēta tam, lai zvanītājam sniegtu padomu par to, kā tālāk rīkoties, kur vērsties;
  • pirms konsultācijas noformulēt savu jautājumu;
  • vēlams atrasties telpās un nodrošināties ar iespēju pierakstīt svarīgo informāciju;
  • telefonisko konsultāciju laikā netiek caurskatīti dokumenti, netiek nodrošināta dokumentu aizpildīšana.

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem 116006 strādā katru dienu no pulksten 12.00 līdz 22.00, pieejama arī sarakstes funkcija www.cietusajiem.lv. Tālruņa mērķis ir sniegt emocionālu, psiholoģisku un informatīvu atbalstu dažādos noziegumos cietušiem, aculieciniekiem un tuviniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.