Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas medus ražotājiem būs svētki – “Biškopju vasaras saiets 2023”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

15. un 16. jūlijā aktīvās atpūtas parkā JIP Mārupīte, Mārupes novadā, notiks Latvijas Biškopības biedrības (LBB) rīkotais „Biškopju vasaras saiets 2023”, kas kopā pulcēs vairāk nekā 1000 biškopjus un citus pasākuma apmeklētājus no visas Latvijas. Neatņemama saieta sastāvdaļa ir konkursi „Latvijas garšīgākais medus 2023”, „Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2023”. Pirmās saieta dienas noslēgumā tiks sveikti profesionālās pilnveides kursu „Biškopība” absolventi. Par to informē “Biškopju vasaras saieta 2023” koordinatore Iveta Vilcāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā būs iespējams nopirkt ne tikai biškopības inventāru, bišu mātes, bet arī Latvijā ievāktu medu, biškopības un citus interesantus produktus (piem., kosmētiku ar biškopības produktiem, vaska sveces, zāļu tējas, krūmmellenes, smiltsērkšķu un ķirbju šerbertu). Darbosies radošās darbnīcas, lielformāta spēles gan pieaugušajiem, gan bērniem, piepūšamās atrakcijas bērniem. Pasākuma dalībniekiem būs lieliska iespēja atpūsties dabā un biškopju sabiedrībā, būs pieejama atpūtas parka peldvieta un telšu vietas.

Arī šogad lielākie biškopības nozares svētki „Biškopju vasaras saiets 2023” notiek divas dienas, kad satiekas nozares speciālisti no visas Latvijas. Pirmajā pasākuma dienā būs biškopības inventāra izstāde-tirdzniecība, lekcijas un paraugdemonstrējumi par biškopjiem svarīgām tēmām. Savukārt iedzīvotājiem tā būs lieliska iespēja atpūsties, iepazīt Latvijas biškopjus un iegādāties viņu sarūpētus produktus.

Saietā notiks divi biškopjiem nozīmīgi konkursi – “Latvijas garšīgākais medus 2023” un “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2023’’.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss “Latvijas garšīgākais medus 2023” vērtēšana notiks divās daļās: 12.07.2023. piecu ekspertu komisija novērtēs iesniegtos medus paraugus trijās nominācijās: gaišais, tumšais un monoflorais medus. Savukārt 15.07.23. Biškopju vasaras saieta laikā ikviens pasākuma apmeklētājs varēs piedalīties vērtēšanā un balsot par savu medus favorītu konkursa „Latvijas garšīgākais medus 2023” nominācijā biškopju iecienītākais medus.

Konkurss “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2023’’ norisināsies 15.jūlijā saieta laikā, kurā trīs neatkarīgi komisijas eksperti vērtēs konkursam iesniegtos etiķetes paraugus, novērtējot etiķetes dizainu un tā marķējuma atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām marķēšanas prasībām.

Pirmās dienas vakara noslēgumā notiks konkursu uzvarētāju apbalvošana un profesionālās pilnveides kursu „Biškopība” 14. izlaidums. Šogad tiks sveikti 117 absolventi. Kursos biškopji savu profesiju ir apguvuši pilnā apmērā no teorijas līdz praksei. Absolventi iegūtās iemaņas un zināšanas biškopībā izmanto gan uzsākot profesionālu dravošanu, gan nodarbojoties ar vaļasprieku savās piemājas dravās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Biškopju vasaras saiets 2023” ir ne tikai nozares gada lielākais notikums, kur satiekas biškopji, lai dalītos pieredzē un spriestu par aktuāliem nozares jautājumiem, bet tas ir arī pasākums, kur biškopji atpūšas. Pirmā saieta diena noslēgsies ar zaļumballi un grupu Jelgava Festival band.

Biškopju vasaras saietā laipni gaidīti ir arī iedzīvotāji, jo tā ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par biškopību, atpūsties Latvijas biškopju sabiedrībā, kā arī iegādāties Latvijā ievāktu medu un uzdot dažādus jautājumus biškopjiem par bišu produktiem.

Saieta otrajā dienā – 16. jūlijā – būs iespēja doties pieredzes braucienos (ar iepriekšēju pieteikšanos) uz:

  1. Urbāno dravu, viesnīcā Janne, pie biškopja Valda Janova (t. 29450552) no 10.00 līdz 15.00, Pilsoņu iela 18, Rīga
  2. Madaras un Riharda Zusteru dravu no 11.00 līdz 16.00, “Lejas Tēviņēni”, Nītaures pag., Cēsu nov. (lietojot Waze vai kādu citu navigāciju no sākuma galamērķi norādīt – Nītaure. Nonākot Nītaurē, iestatīt mājas adresi), tālrunis: 28852192.
  3. Latvijas Biškopības vēstures muzeju, kuru izrādīs Iveta Mize (t. 26137084) no 10.00 līdz 15.00. Adrese: “Dravas”, Vecbebri, Bebru pag., Aizkraukles nov.

Pasākuma programma un konkursu nolikumi atrodami LBB interneta mājaslapā www.strops.lv

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.