Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lauksaimnieki varēs veikt lauku bloku precizēšanu

Ilustratīvs foto: no “Dzirkdteles” arhīva.

No 20. februāra līdz 1.aprīlim lauksaimniekiem ir iespēja uzsākt lauku bloku precizēšanu, iesniedzot precizēšanas pieprasījumus LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS). Par to informē Lauku atbalsta dienests (LAD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lauku bloku precizēšanas pieprasījumus var sniegt par nepieciešamajām izmaiņām lauku blokos, kā arī gadījumos, kad ir jādzēš vai jāizveido jauni ainavu elementi – piemēram, koku rindas, akmeņu kaudzes, koku krūmu puduri, dīķi u.c. Jāņem vērā, ka lauku bloku minimālā platība ir 0,30 ha, savukārt lauka minimālā platība – 0,10 ha.

Precizēt var tikai tās platības, kuras uz precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdi ir koptas – labā lauksaimniecības stāvoklī.

Pirms precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas LAD aicina pārliecināties par aktuālo situāciju lauku bloka kartē – https://karte.lad.gov.lv/. LAD speciālisti izvērtēs lauku bloka precizēšanas pieprasījumus un nosūtīs atbildes vēstuli EPS.

Detalizētāka informācija par lauku bloku precizēšanu un lauku bloka karti ir pieejama dienesta mājaslapā. Jautājumu gadījumā var sazināties ar LAD Klientu apkalpošanas centru pa tālruni 67095000.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.