Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“LV portāls” aicina Latvijas iedzīvotājus aktīvāk izmantot iespēju zināt par savām tiesībām

LV portālā” (lvportals.lv) ikvienam ir iespēja bez maksas iesniegt sev interesējošu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un saņemt publisku atbildi. 24. jūlijā ir iesniegts jau 30 000. e-konsultācijas jautājums. Laika gaitā ir uzkrājies unikāls jautājumu un atbilžu krājums par dažādām dzīves situācijām. Ar kampaņu #AtbildeLikumā “LV portāls” aicina Latvijas iedzīvotājus aktīvāk izmantot iespēju zināt par savām tiesībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru dienu “LV portālam”, ko veido oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis”, tiek iesūtīti līdz pat desmit jautājumi, kuros lietotāji vēlas uzzināt savas tiesības un pienākumus, kas noteikti tiesību aktos, kā arī lūdz tiesisku padomu problēmsituāciju risinājumiem.

E-konsultācijas ir populārs “LV portāla” pakalpojums. Tas ir viens no daudziem satura segmentiem, ko ikdienā veido un nodrošina “LV portāla” redakcija. Tādēļ e-konsultāciju jautājumu iesniegšana ir limitēta – “LV portāls” katru mēnesi sagatavo atbildes uz 250 iesniegtiem jautājumiem. Pēc norādītā limita sasniegšanas jautājumu iesūtīšanas iespēja tiek atjaunota nākamā kalendārā mēneša pirmajā datumā.

E-konsultāciju atbildes tiek sistematizētas pa tēmām, līdz ar to lietotājiem ir ērtāk lietot šo satura kanālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Orientēties likumu mežā un saprast regulējuma nianses nebūt nav vienkārši un ne vienmēr, lai tās noskaidrotu, ir jādodas pie jurista. Šo gadu laikā e-konsultācijas ir iemantojušas iedzīvotāju atzinību kā ērta un noderīga attālinātās saziņas forma, lai noskaidrotu tiesisku risinājumu savai situācijai. Sagatavojot atbildes uz iesniegtajiem jautājumiem, mēs ticam, ka veicinām iedzīvotāju tiesībpratību un aicinām ikvienu “LV portālā” iegriezties biežāk: lasīt skaidrojumus, intervijas u.c. redakcijas veidotas noderīgas publikācijas,” par kanālu “E-konsultācijas” un portāla iespējām norāda “LV portāla” direktore Zaida Kalniņa.

E-konsultāciju populārākās tēmas

“LV portāls” ir izcēlis tās tēmas, par kurām lietotāji uzdod visvairāk jautājumus. Vispopulārākā tēma ir “Darba tiesības” – par tām sniegta 4661 atbilde. Iedzīvotāji aktīvi interesējas arī par tādām tēmām kā “Tieslietas” (3693), “Līgumi un dokumenti” (3636), “Nodokļi” (2884), “Īpašumtiesības” (2765), kā arī daudzām citām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā atbilžu sniegšana prasa specifiskas zināšanas, “LV portāla” redaktori sadarbojas ar valsts institūcijām, profesionālajām organizācijām un citu kompetentu institūciju pārstāvjiem.

Lietotājs pirms jautājuma iesniegšanas tiek laipni aicināts pārliecināties, vai līdzīga satura jautājums nav uzdots un atbildēts iepriekš. E-konsultāciju arhīvs ir pieejams šeit.

#AtbildeLikumā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada augustā “LV portāls” sociālo mediju kontos vairāku nedēļu garumā saviem sekotājiem un lasītājiem piedāvās informatīvu kampaņu par kanālu “E-konsultācijas”, kuras laikā skaidros noderīgas iespējas, kā to ērtāk izmantot.

“Latvijas Vēstnesis” ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma — vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, žurnāls “Jurista Vārds” (juristavards.lv).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.