Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Mainīsies valsts nodevu likmes par medību darbībām

Foto: “Unsplash”.

Ar 2023. gada 1. janvāri mainīsies valsts nodevu likmes par Valsts meža dienesta sniegtajiem pakalpojumiem, kas ietekmēs arī mednieku maksājumus par dienestā izsniegtajām atļaujām un dokumentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts nodevu maksas pieaugums ir pamatots ar šā gada 29. novembrī pieņemtajiem grozījumiem MK 11.02.2014. noteikumos Nr. 82 “Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām”. Dienests atgādina, ka valsts nodevu apmērs par medību darbībām nav ticis mainīts kopš 2004. gada. To pārvērtēšanas procesā secināts, ka pakalpojumu faktiskās izmaksas vairākkārt pārsniedz valsts nodevu apjomus, kas ir spēkā līdz izmaiņām normatīvajos aktos. Nodevu palielinājums veicinās bezmaksas Meža valsts reģistra e-pakalpojumu attīstību, kas, vērtējot ilgtermiņā, samazinās laika un finanšu resursus dienesta klientiem.

Turpinājumā apkopotas nodevu likmes par medību darbībām, kas būs spēkā no 2023. gada 1. janvāra. Maksājumus valsts budžetā joprojām varēs veikt ar bankas un internetbankas starpniecību, kā arī klātienē dienesta struktūrvienībā ar maksājumu karti.

Mednieku eksaminācija: par mednieku eksāmenu teorijā par mednieku eksāmenu šaušanā (neietverot šautuves, ieroča un munīcijas izmantošanas izmaksas)  par medību vadītāja eksāmenu par mednieka apliecības izsniegšanu un medību vadītāja apliecības izsniegšanu
35,00 eiro 25,00 eiro
35,00 eiro 20,00 eiro
par mednieka sezonas kartes izsniegšanu par mednieka sezonas kartes izsniegšanu ar atvieglojumiem (vecuma un izdienas pensionāriem, personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, valsts akreditēto augstākās izglītības iestāžu pilnu laiku studējošajiem, personām no 16 līdz 18 gadiem un daudzbērnu ģimenēm)
30,00 eiro 15,00 eiro
par medību atļaujas izsniegšanu: jebkura dzimuma un vecuma aļņa, t.sk. aļņu buļļa (AN marķieris) un staltbriežu buļļa (SB marķieris) nomedīšanai; staltbriežu govs vai teļa (SG un ST marķieris), aļņu govs vai teļa (AG un AT marķieris), medņa, rubeņa un vilka nomedīšanai

15,00 eiro
7,50 eiro
par atļaujas izsniegšanu ārzemniekam medīt Latvijas teritorijā: ja atļaujas derīguma termiņš ir viena diena ja atļaujas derīguma termiņš nav ilgāks par 10 dienām, ja atļauja derīga visu medību sezonu

30,00 eiro 70,00 eiro 200,00 eiro

Valsts meža dienests norāda, ka laika posmā no 2023. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 31. martam mednieka sezonas kartes iegādei vēl būs spēkā iepriekšējās valsts nodevu likmes (bez atvieglojumiem – 14,23 eiro, ar atvieglojumiem – 4,27 eiro).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.