Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Meža inventarizāciju ērtāk iesniegt tiešsaistē

Foto: Pārsla Konrāde.

Turpinot attīstīt Meža valsts reģistra tiešsaistes pakalpojumus, Valsts meža dienests ir sagatavojis video pamācību meža īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem par iesniegto meža inventarizācijas datu reģistrēšanu tiešsaistē. Pakalpojuma saņemšana attālināti, nevēršoties mežniecībā, ļaus īpašniekiem ietaupīt laiku un citus resursus, kā arī samazinās administratīvo slogu dokumentu apritē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta noteikumos Nr. 384 “Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi” veiktie grozījumi, kas stājušies spēkā 2022. gada 12. augustā, paredz vairākus būtiskus uzlabojumus. Tostarp grozījumi nosaka, ka meža inventarizācijas veicējs meža inventarizācijas datus iesniedz tiešsaistē Meža valsts reģistrā. Tādējādi arī meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs var izmantot iespēju un iesniegumu meža inventarizācijas datu reģistrēšanai iesniegt tiešsaistē, izdarot atzīmi Meža valsts reģistrā.

Autentificēties Meža valsts reģistrā (https://gis.vmd.gov.lv) var ar portāla “Latvija.lv” vienotās pieslēgšanās moduļa starpniecību (eID, eParaksts, eParakstsmobile, eIDAS.eID, internetbankas piekļuves rīki) vai ar Valsts meža dienesta piešķirtajiem piekļuves rekvizītiem.

Valsts meža dienests atgādina, ka, saskaņā ar Meža likuma 29. pantu, meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir jānodrošina, lai īpašumā vai tiesiskajā valdījumā tiktu veikta pirmreizēja meža inventarizācija un tās dati tiktu iesniegti Valsts meža dienestam. Tāpat vismaz reizi 20 gados ir jāveic atkārtota meža inventarizācija, arī šie dati ir jāiesniedz Valsts meža dienestam.

Video pamācība par meža inventarizācijas iesniegšanu Meža valsts reģistrā skatāma Valsts meža dienesta Youtube kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.