Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Meža īpašnieki tiek aicināti savlaicīgi iepazīties ar jaunajām nodevu likmēm

Foto: Pārsla Konrāde.

Ar 2023. gada 1. janvāri mainīsies valsts nodevu likmes par Valsts meža dienesta izsniegtajiem apliecinājumiem. Meža īpašnieki un tiesiskie valdītāji tiek aicināti savlaicīgi iepazīties ar jauno nodevu apmēriem un pievērst uzmanību apliecinājumu izsniegšanas procedūrai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests atgādina, ka meža īpašnieku iesniegumi tiek izskatīti to saņemšanas secībā, lēmumu pieņemot iespējami ātri. Vidēji lēmumu par apliecinājuma izsniegšanu dienests pieņem divu nedēļu laikā. Tomēr gadījumos, kad nepieciešama papildus informācija vai pārbaudes, lēmums var tik pieņemts mēneša laikā. Tāpat īpašniekiem jāņem vērā, ka, saistībā ar jaunajām nodevu likmēm, decembrī tiks veiktas izmaiņas Meža valsts reģistrā, kas var ietekmēt lēmuma pieņemšanas ātrumu.

Svarīgi atcerēties, ka valsts nodeva tiek maksāta pēc apliecinājuma izsniegšanas, tādēļ tiem apliecinājumiem, kas tiks izsniegti pēc 2023. gada 1. janvāra, tiks piemērotas jaunās valsts nodevu likmes. Maksājumus valsts budžetā joprojām varēs veikt ar bankas un internetbankas starpniecību, kā arī klātienē mežniecībā ar maksājumu karti.

Valsts nodevu maksas pieaugums par Valsts meža dienesta sniegtajiem pakalpojumiem ir pamatots ar 29. novembrī pieņemtajiem grozījumiem MK 2014.11.02 noteikumos Nr. 82 “Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām”. Dienests atgādina, ka valsts nodevu apmērs par mežsaimnieciskām darbībām nav ticis mainīts kopš 2007. gada. To pārvērtēšanas procesā secināts, ka pakalpojumu faktiskās izmaksas vairākkārtīgi pārsniedz līdz izmaiņām normatīvajos aktos spēkā esošo valsts nodevu apjomus. Nodevu palielinājums veicinās bezmaksas Meža valsts reģistra e-pakalpojumu attīstību, kas vērtējot ilgtermiņā, samazinās laika un finanšu resursus dienesta klientiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinājumā apkopotas nodevu likmes par mežsaimnieciskām darbībām, kas būs spēkā no 2023. gada 1. janvāra.

Galvenajā vienlaidus cirtē (kailcirte, kailcirte ar sēklas koku atstāšanu, kailcirte pēc caurmēra, izlases cirtes pēdējais paņēmiens), ja cirsmu platība ir: 0,5 ha vai mazāka 0,51 līdz 1,00 ha lielāka par 1,00 ha30,00 eiro 50,00 eiro 70,00 eiro
kopšanas cirtē vai izlases cirtē (ja mežaudzes šķērslaukums ar cirti netiek samazināts zem kritiskā šķērslaukuma), ja cirsmu platība ir: 1,00 ha vai mazāka lielāka par 1,00 ha


20,00 eiro 30,00 eiro
sanitārajā cirtē un kopšanas cirtē (jaunaudzēs*- skuju kokiem, ozolam, osim no 21 līdz 40 gadiem) un rekonstruktīvajā cirtē

5,00 eiro
pārējās cirtēs
30,00 eiro
par meža reproduktīvā materiāla izcelsmes sertifikāta izsniegšanu
15,00 eiro
par atļaujas izsniegšanu meža reproduktīvā materiāla ievešanai
50,00 eiro
par Valsts meža dienesta sanitārā atzinuma izsniegšanu
15,00 eiro
par atzinuma izsniegšanu mežaudzes atzīšanai par neproduktīvu
15,00 eiro

Meža īpašniekiem turpmāk jārēķinās ar to, ka vienā apliecinājumā varēs iekļaut ne vairāk kā trīs viena ciršu veida cirsmas. Tāpat der atcerēties, ka jaunaudzēs līdz 20 gadiem apliecinājums kopšanas cirtē nav nepieciešams.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.