Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Meža īpašniekiem pārskats par mežsaimniecisko darbību jāiesniedz līdz 1. februārim

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Valsts meža dienests atgādina – meža īpašniekiem, kuri 2022. gadā savā mežā veikuši saimniecisko darbību, līdz 1. februārim dienestā jāiesniedz pārskats.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Meža likuma 29. panta otro daļu meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir katru gadu līdz 1. februārim informēt Valsts meža dienestu par iepriekšējā kalendāra gadā veikto mežsaimniecisko darbību. Pārskatu par koku ciršanu, jaunaudžu kopšanu, meža atjaunošanu vai meža ieaudzēšanu var iesniegt gan elektroniski, gan papīra formātā.

Meža īpašnieki un tiesiskie valdītāji aicināti izmantot iespēju iesniegt pārskatu tiešsaistē Meža valsts reģistrā https://gis.vmd.gov.lv/. Lai atvieglotu darbu reģistrā, dienests ir izveidojis lietošanas video pamācību:

Meža ieaudzēšanas pārskats

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meža atjaunošanas pārskats

Jaunaudžu kopšanas pārskats

Pārskats par koku ciršanu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests atgādina, ka pārskata iesniegšana tiešsaistē Meža valsts reģistrā ļauj īpašniekiem ietaupīt laiku un citus resursus, kā arī palīdz samazināt administratīvo slogu dokumentu apritē. Tomēr joprojām klientiem ir saglabāta iespēja iesniegt dokumentus klātienē mežniecībās, vai nosūtot ar pasta starpniecību. Tāpat pārskatu par mežsaimniecisko darbību var noformēt kā elektronisku dokumentu, parakstīt ar drošu elektronisko parakstu, un nosūtīt uz tuvākās mežniecības oficiālo e-pasta adresi. Pārskatu iesniegšanai var izmantot dienesta sagatavotas veidlapas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.