Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

NEPLP aizliedz retranslēt vēl vienu Krievijas telekanālu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aizliegusi Latvijas teritorijā retranslēt Krievijas televīzijas kanālu “RBK” (РБК).

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka lēmums pieņemts saistībā ar pārkāpumiem, kas tieši apdraud valsts drošību. Lēmums stājies spēkā nekavējoties. Kanāla retranslācija Latvijā aizliegta uz trim gadiem.

Āboliņš pastāstīja, ka NEPLP turpina darbu un ir koncentrēti visi resursi, lai aizsargātu Latvijas informatīvo vidi. Iespējams, pirmdien, 28.februārī, NEPLP pieņemts vēl kādus lēmumus saistībā ar informatīvās vides stiprināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, Latvijā dažu dienu laikā liegta piekļuve virknei Krievijas propagandas kanālu, kā arī tādām programmām, kas tieši vai pastarpināti saistītas ar Eiropas Savienības noteiktajām sankcijām.

Saistībā ar notikumiem Ukrainā televīzijas platforma “Go3”, satelīttelevīzija “Home3” un telekomunikāciju uzņēmums SIA “Baltcom” ir apturējuši Krievijas kanālu retranslāciju.

“TV3 Group” pārstāvis Kārlis Pozņakovs aģentūrai LETA norādīja, ka apturēti ir ne vien kanāli “PBK Lietuva” un “PBK Igaunija”, kam NEPLP anulēja retranslācijas atļaujas, bet arī visi citi Krievijā ražotie kanāli – “Mir”, “CTC”, “Ohota&Rybalka”, “RTVi” un “TVCi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Pozņakova paustā, uzņēmumi izvērtēs, vai sadarbība ar minētajiem kanāliem nepārkāpj noteikumus par finanšu sankciju piemērošanu atsevišķiem Krievijas pilsoņiem, uzņēmumiem un organizācijām.

“TV3 Group” pārstāvis atzīmēja, ka visās Baltijas valstīs abu operatoru ikvienam abonentam tiks pieslēgti starptautiskie ziņu kanāli “Euronews”, “BBC World News” un “Current Time”.

Arī “Baltcom” papildus NEPLP aizliegtajiem kanāliem “Belarus 24”, “Rossija RTR”, “Rossija 24”, “TVCi”, “PBK Igaunija”, “PBK Lietuva” ir apturējis Krievijā reģistrēto kanālu “BelRos”, “Mir”, “Mir 24”, “Kosmicheskij” un “Kto yest’ kto” retranslāciju, informēja uzņēmuma pārstāve Jekaterina Ivanova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu klientiem iespēju saņemt plašāko ziņu dienestu informāciju par aktuālajiem notikumiem Ukrainā un pasaulē, “Baltcom” iekļauj piedāvājumā kanālu “Doždj”. Uzņēmuma klientiem ir pieejami arī citi starptautiski ziņu kanāli.

NEPLP iepriekš bija pieņēmusi lēmumu apturēt Latvijā programmas “Belarus 24” darbību, kā arī anulēt retranslācijas atļaujas kanāliem “PBK Igaunija” un “PBK Lietuva”.

Programmu “PBK Igaunija” un “PBK Lietuva” darbība apturēta, jo, veicot “Baltijas mediju alianse” līdzīpašnieka Oļega Solodova pārbaudi, “NEPLP konstatēja, ka šāds lēmums ir jāpieņem”. Āboliņš skaidroja, ka saņemta arī informācija no atbildīgajiem dienestiem, kuras raksturu gan viņš nevarēja atklāt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Minētajiem kanāliem atļauja tiks anulēta no 2.marta, un, kā skaidroja Āboliņš, kanāli vairs nebūs redzami, jo tie beigs pastāvēt.

Saskaņā ar “Kantar” datiem “PBK Igaunija” ir trešais skatītākais TV kanāls Latvijā pēc diviem latviski raidošiem kanāliem. Tā skatīšanās laika daļa šī gada janvārī bija 5,8%. Savukārt “PBK Lietuva” ir otrais skatītākais krievvalodīgais kanāls Latvijā, kura skatīšanās laika daļa pagājušajā mēnesī bija 2,7%.

Savukārt programmas “Belarus 24” darbība apturēta, jo tā atrodas Eiropas Savienības sankcijām pakļautā Baltkrievijas pilsoņa Ivana Eismonta faktiskā kontrolē. Lēmums stājas spēkā šodien, kas nozīmē, ka tuvāko stundu laikā šim kanālam jāpazūd no Latvijas informatīvās vides.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat uzņēmums “Tet” pieņēmis lēmumu visās uzņēmuma televīzijas platformās pārtraukt to televīzijas kanālu retranslāciju, kuru īpašnieki vai amatpersonas ir saistītas ar Krievijas valdību, pakļauti starptautiskajām sankcijām vai arī par kuru statusu šobrīd nav iespējams iegūt pilnvērtīgu informāciju, aģentūru LETA informēja “Tet”.

Lēmuma pieņemšanu uzņēmums pamato, norādot uz “Ukrainas tautai un visai Eiropas sabiedrībai grūto brīdi, kad Krievija izvērš neiedomājamu agresiju pret Ukrainu”.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.