Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No 1. aprīļa mazinātas prasības ieceļošanai Latvijā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Saskaņā ar valdības lēmumu no 1. aprīļa ieceļošanai Latvijā no Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, Šveices un Apvienotās Karalistes tiek atcelta prasība uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Par to informē Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saslimstībai ar Covid-19 samazinoties, no 1.aprīļa tiek atcelta virkne līdzšinējo epidemioloģiskie drošības pasākumu. Ņemot vērā, ka ceļošanai šobrīd nav nozīmes Covid-19 izplatības veicināšanā, mainīsies arī nosacījumi ieceļošanai Latvijā. Līdzšinējās prasības uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu pagaidām paliek spēkā, ieceļojot no trešajām valstīm. Tāpat, ieceļot Latvijā, varēs uzrādot Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājumu.

Veselības ministrija arī turpmāk sekos citu ES valstu pieredzei ceļošanas nosacījumu noteikšanā, un tiklīdz ES tiks novērota tendence, ka valstis atsakās no sertifikātu pieprasīšanas ieceļotājiem arī no trešajām valstīm, šī pieredze tiks pārņemta Latvijā.

Detalizētāka informācija Ministru kabineta noteikumos Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” .

Ņemot vērā, ka drošības pasākumi valstīs atšķiras, joprojām ceļotājiem pirms lidojuma jāpārliecinās par galamērķa un tranzīta lidojuma valstīs noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām, skaidrojot ceļošanas nosacījumus un aktuālās prasības ar konkrēto aviopārvadātāju.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.