Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: Nodot balsi glabāšanā 14. Saeimas vēlēšanās varēs 66 iecirkņos; Gulbenē būs 1 iecirknis

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

14. Saeimas vēlēšanās 66 vēlēšanu iecirkņos visā Latvijā vēlētājiem tiks nodrošināta iespēja nodot balsi glabāšanā. Nodot balsi glabāšanā šajos iecirkņos varēs trīs dienas pirms vēlēšanu dienas – pirmdien, 26. septembrī, ceturtdien 29. septembrī un piektdien, 30. septembrī, dažas stundas dienā. Par to informē Centrālās vēlēšanu komisijasInformācijas nodaļas vadītāja Laura Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas vēlēšanu likums nosaka, ka vēlēšanu iecirkņus, kuros var nodot balsi glabāšanā, iekārto visās pašvaldībās. Pašvaldībās, kurās ir vairāk nekā 20 000 balsstiesīgo, vēlēšanu iecirkņus, kur var nodot balsi glabāšanā, iekārto ar tādu aprēķinu, lai uz pilniem 20 000 balsstiesīgo būtu viens šāds iecirknis.

Atbilstoši Fizisko personu reģistra datiem par balsstiesīgo vēlētāju skaitu valstspilsētās un novados 2022. gada 31.maijā, Rīgā būs 20 balss nodošanas glabāšanā iecirkņu, Daugavpilī, Liepājā, Ogres novadā un Valmieras novadā – katrā pa diviem šādiem iecirkņiem, savukārt pārējās pašvaldībās pa vienam balss nodošanas glabāšanā iecirknim.

Iecirkņi, kuros varēs nodot balsi glabāšanā, attiecīgo pašvaldību vēlēšanu komisijām jānosaka ne vēlāk kā līdz šā gada 2. augustam, un šī informācija būs pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinājumam iepriekšējās Saeimas vēlēšanās bija 58 vēlēšanu iecirkņi, kuros varēja nodot balsi glabāšanā.

Šodien, 1. jūlijā, ir atlikuši 3 mēneši līdz kārtējām 14. Saeimas vēlēšanām, kuras norisināsies šā gada 1. oktobrī, sestdienā. Lai rosinātu vēlētājus domāt par viņu iespējām būt pilsoniski aktīviem un stiprinātu vēlētājos apziņu, ka viņu balsij ir ietekme un vērtība, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sarunu festivālā LAMPA rīko domapmaiņu “Vēlēšanas. Kam tās ir vajadzīgas?”. Pasākums norisināsies 1. jūlijā no plkst. 20.00 līdz 21.00. Ikviens interesents ir aicināts to apmeklēt klātienē Cēsīs, Pils laukumā, skatuvē “APGAISMO” vai arī vērot tiešraidē festivāla mājaslapā vai CVK Facebook lapā.

Turpinot februārī aizsākto #VēlēšanuDiena akciju, gatavojoties 14. Saeimas vēlēšanām, ikviens ir aicināts sociālajos tīklos pastāstīt par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās. Šādi katrs no mums var palīdzēt iedrošināt, pārliecināt vai iedvesmot citus piedalīties vēlēšanās, jo pēdējo vēlēšanu rezultāti liecina, ka vēlētāju aktivitāte Latvijā gadu no gada samazinās. Daloties ar viedokļiem sociālo tīklu vietnēs, aicinām izmantot mirkļbirku #VēlēšanuDiena un paust savas pārdomas jebkādā formātā, kas šķiet piemērots, – teksts, attēls, zīmējums, karikatūra, foto, video, balss ieraksts vai cits.

Gulbenes novada pašvaldībā (16 091 vēlētājs) būs viens vēlēšanu iecirkņis, kur var nodot balsi glabāšanā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.