Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

NVA CV un vakanču portālā Ukrainas patvēruma meklētājiem piedāvā jau vairāk nekā 4,2 tūkstošus darba vietu

Foto: no Saeimas arhīva.

Latvijas darba devēji turpina pieteikt Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) darba vietas Ukrainas patvēruma meklētājiem. Darba devēju piedāvātās vakances ir pieejamas lielākajā vakanču datubāzē – NVA CV un vakanču portālā (https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/). Darba attiecības Latvijā Ukrainas kara bēgļi var uzsākt, ja ir saņemta ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību bez ierobežojumiem uz laiku līdz vienam gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada 13.martā NVA CV un vakanču portālā bija jau vairāk nekā 4,2 tūkstoši darba vietu, kuras 534Latvijas darba devēji piedāvā Ukrainas patvēruma meklētājiem. Visvairāk darba iespēju ir šādās jomās: ražošana (1501), būvniecība / nekustamais īpašums (948), ēdināšana / pārtikas rūpniecība (332), pakalpojumi (300), transports / loģistika (240), lauksaimniecība / vide (223), tūrisms / viesnīcas (147), tirdzniecība / mārketings (138), veselības aprūpe / sociālā aprūpe (110), elektronika / enerģētika / elektroenerģija (57).

Ukrainas patvēruma meklētājiem Latvijas darba devēji piedāvā darba iespējas dažādās profesijās. Lai arī lielākā vakanču daļa ir vienkāršās profesijas, darba devēji aktīvi piedāvā darbu arī ārstiem, medicīnas māsām, lietojumprogrammu izstrādātājiem, programmētājiem, klientu apkalpošanas speciālistiem un citiem augstas kvalifikācijas darba meklētājiem no Ukrainas.

Darba iespējas NVA CV un vakanču portālā Ukrainas patvēruma meklētāji var meklēt arī patstāvīgi. Informācija portālā publicēta latviešu valodā, taču iespējama satura tulkošana ukraiņu valodā, izmantojot “Google” tulkošanas rīku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām – vakances Ukrainas bēgļiem darba devēji var pieteikt NVA, reģistrējot tās tiešsaistē NVA CV un vakanču portālā vai jebkurā no NVA filiālēm un klientu apkalpošanas centriem visā Latvijā. Ja darba devējs vēlas piedāvāt darba iespējas Ukrainas bēgļiem, reģistrējot vakanci NVA CV un vakanču portālā, laukā “Nodarbinātības veids” jānorāda, ka tas ir darba piedāvājums arī bēgļiem no Ukrainas, bet, piesakot vakanci NVA klientu apkalpošanas vietā, par to ir jāinformē NVA darbinieks.

NVA vietnē ir izveidota sadaļa “Ukrainas bēgļu nodarbinātība” (https://www.nva.gov.lv/lv/ukrainas-beglu-nodarbinatiba-0) ar informāciju gan darba devējiem, kuri vēlas piedāvāt darba iespējas Ukrainas bēgļiem, gan Ukrainas bēgļiem, kuri vēlas atrast darbu Latvijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.