Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

NVA sadarbībā ar “Google” sniegs iespēju iegūt digitālo prasmju sertifikātus

Foto: “Pexels-Pixabay”.

2023. gadā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpinās sadarbību ar tehnoloģiju uzņēmumu “Google”, piedāvājot iespēju bez maksas apgūt darba tirgū pieprasītas digitālās prasmes un iegūt profesionālos sertifikātus piecās mācību programmās: “IT atbalsts”, “Lietotāju pieredzes dizains”, “Datu analīze”, “Projektu vadība” un “Digitālais mārketings un e-komercija”. Tiek plānots, ka šogad mācību programmu klāstu papildinās sestā apmācību programma – “Kiberdrošība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVA direktore Evita Simsone: “Mūsdienās, nemitīgi attīstoties jaunām tehnoloģijām un darba metodēm, digitālās prasmes ir kļuvušas nozīmīgas ikvienā nozarē. Tāpēc ikvienam ir nepieciešams stiprināt savas zināšanas,lai saglabātu un uzlabotu savu konkurētspēju darba tirgū. Nodarbinātības valsts aģentūras sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu “Google” rīkotā sertifikācijas programma guvusi atzinību NVA klientu vidū. Arī šogad sniegsim klientiem iespēju apgūt un pilnveidot digitālās prasmes vairākās jomās.”

Kopš 2021. gada, kad NVA uzsāka sadarbību ar uzņēmumu “Google” mācības pabeiguši un sertifikātus saņēmuši 445 NVA klienti. Šogad tiek plānots, ka mācībās savas prasmes pilnveidos vismaz 500 bezdarbnieku, darba meklētāju un nodarbināto.

“Google” pārstāvis Ritvars Reimanis: “Mēs esam lepni turpināt ieguldīt Latvijas digitālās ekonomikas izaugsmē, un nu jau trešo gadu, sadarbojoties ar Nodarbinātības valsts aģentūru, nodrošinām pieeju bezmaksas apmācībām tiešsaistes izglītības platformā “Coursera”. Mēs jau tagad redzam labus rezultātus šai iniciatīvai – simtiem latviešu ir uzlabojuši savas prasmes tādās ļoti pieprasītās jomās kā lietotāju pieredzes dizains, IT projektu vadība un digitālais mārketings. Mēs esam gandarīti, ka varam turpināt nodrošināt šīs zināšanas pieejamas latviešiem. “Google” ir šeit, lai palīdzētu Latvijai un latviešiem izmantot digitālos resursus valsts ekonomikas izaugsmei, kā arī latviešu uzņēmumu un karjeru attīstībā.”

Mācības notiek attālināti starptautiskajā tiešsaistes izglītības platformā “Coursera”, to apguvei nepieciešamas angļu valodas lasīšanas prasmes vismaz B1 līmenī un datorprasmes lietotāja līmenī. Pieteikties mācībām var elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu NVA mājaslapā: https://www.nva.gov.lv/lv/nva-sadarbiba-ar-google-piedava-digitalo-prasmju-apguves-iespejas

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.