Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pagājušajā nedēļā gripas intensitāte Latvijā palielinājusies, arī Gulbenes novadā reģistrēts gadījums

Pagājušajā nedēļā gripas intensitāte Latvijā palielinājusies, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs gripas gadījumos bija vērsušies 64 pacienti, tajā skaitā 25 Rīgā, 20 Jelgavā, deviņi Daugavpilī, pieci Jūrmalā, četri Liepājā un viens – Gulbenes novadā.

Kopumā pagājušajā nedēļā Latvijā reģistrēti 99,6 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš – 47,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Daugavpilī, Jelgavā un Jūrmalā gripas intensitāte bija virs 100 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar sūdzībām par akūto augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs vērsās 1135 pacienti jeb vidēji 1762,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš tie bija 1359 uz 100 000 iedzīvotāju.

Pneimoniju gadījumos ģimenes ārstu praksēs vērsās 22 pacienti jeb 34,2 uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt nedēļu iepriekš tie bija 28,6 uz 100 000 iedzīvotāju.

Stacionārās ārstniecības iestādēs ziņoja par 39 hospitalizētiem gripas pacientiem. Valmierā hospitalizēti 14 pacienti, Rīgā 13, Daugavpilī desmit, bet Liepājā un Jēkabpilī – pa vienam pacientam. No stacionētajiem pacientiem 26 bija bērnu vecumā līdz 14 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” laboratorijā pagājušajā nedēļā izmeklēti 26 klīniskie paraugi. Piecos paraugos apstiprināti pozitīvi A tipa gripas vīrusi, un divi no tiem raksturoti kā A/H3. Arī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā “Torņakalns” apakštipa noteikšanai saņemti divi paraugi un tie raksturoti kā A/H3 gripas vīrusi.

Noteikti arī citi elpceļu vīrusi, proti viens respiratori sincitiālais vīrusa gadījums, viens adenovīrusa un vēl viens bokavīrusa gadījums.

No 4.aprīļa līdz 10.aprīlim par plašu gripas izplatību bija ziņojušas desmit valstis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rietumeiropas un dažas centrālās Eiropas valstis ziņoja par augstāku nekā 30% pozitīvo paraugu īpatsvaru. Attiecīgi par 78% pozitīvo paraugu īpatsvaru ziņoja Nīderlandē, 59% – Polijā, 57% – Luksemburgā, 56% – Dānijā, 50% – Francijā, 48% – Slovēnijā, 34% – Ungārijā un 31% – Beļģijā.

Noteikti gan A tipa, gan B tipa gripas vīrusi, visās monitoringa sistēmās dominējošs ir A/H3, savukārt intensīvas terapijas un citās nodaļās uzņemtajiem pacientiem biežāk apstiprināta A/H3 tipa gripa.

LETA jau rakstīja, ka gada desmitajā nedēļā vidējā gripas intensitāte ievērojami palielinājās un pārsniedza bāzes līmeni, tādēļ 17.martā tika paziņots par gripas epidēmijas sākumu.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.