Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pagarina elektroenerģijas atbalsta periodu aizsargātajiem lietotājiem

Foto: “Pixabay”.

Otrdien, 25. aprīlī, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti Klimata un enerģētikas ministrijas rosinātie grozījumi noteikumos par aizsargāto lietotāju elektroenerģijas izmaksu segšanas atbalsta perioda pagarināšanu līdz 2023. gada 31. decembrim. Grozījumi ierosināti, balstoties uz elektroenerģijas un kopējā patēriņa cenu izmaiņām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi paredz aizsargātajiem lietotājiem noteikt atbalsta pagarinājumu līdz 2023. gada 31. decembrim šādā apjomā:

  • trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai (personai) – 15 eiro;
  • ģimenei (personai), kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti – 15 eiro;
  • personai ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim – 15 eiro;
  • daudzbērnu ģimenei – 20 eiro.

Jau ziņots, ka no 2021. gada 1. novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim, ņemot vērā augsto elektroenerģijas cenu kāpumu, tika noteikts atbalsts norēķiniem par elektroenerģiju aizsargātajiem lietotājiem.

Elektroenerģijas tirgus likumā noteikts, ka aizsargātajiem lietotājiem tiek nodrošinātas tiesības saņemt aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu, kas būtībā ir no valsts budžeta finansēts elektroenerģijas rēķina maksājuma samazinājums. Atbalstu aizsargātajiem lietotājiem administrē Būvniecības valsts kontroles birojs. 2021. gada 1. septembrī sāka darboties aizsargātā lietotāja datu informācijas sistēma (ALDIS) – efektīvs risinājums automātiskā atbalsta piešķiršanā elektroenerģijas izmaksu segšanai daudzbērnu ģimenēm, personām ar invaliditāti, ģimenēm, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti, maznodrošinātajām un trūcīgajām mājsaimniecībām.

Latvijā kopumā šobrīd reģistrēti vairāk, kā 160 tūkstoši aizsargāto lietotāju. Saskaņā ar ALDIS datiem 2022.gadā ikmēneša vidējais aizsargāto lietotāju skaits, kas saņēma atbalstu, bija 89 956 aizsargāto lietotāju ar kopējo atbalstā izmaksāto summu 18 179 692 eiro.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.