Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pakalpojumu sniedzēji aicināti pieteikties atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” saņemšanai

Publicitātes foto.

Vidzemes plānošanas reģions līdz 25.novembrim izsludina pieteikšanos atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” saņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai veiksmīgi realizētu kādu tūrisma produktu, iesaistītajām pusēm jāstrādā pēc līdzīgiem viesmīlības kvalitātes principiem; atpazīstamības zīme “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” apliecina pakalpojuma sniedzēja izpratni par tūristu-kājāmgājēju vajadzībām,” saka galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā Anita Āboliņa.

Gulbenes novadā zīmi “Gājējam draudzīgs” jau saņēmusi lauku māja “Mežvidi” Lejasciemā, viesu māja “Pincikājas” Lejasciemā, pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” un zemnieku saimniecība “Ozoldruvas” Galgauskas pagastā.

Zīme „Gājējam draudzīgs” tiek piešķirtam jebkuram pakalpojumu sniedzējam Baltijas valstīs, kas vēlas un var piedāvāt pārgājienu ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus, piemēram: informāciju par apkārtnes pārgājienu maršrutiem un sabiedrisko transportu, Wi-Fi savienojumu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, piedāvā iespēju izžāvēt slapjās mantas un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu personīgu ekipējumu. Pakalpojumu sniedzēju loks neaptver tikai nakšņošanas pakalpojuma sniedzējus, bet zīmei var pieteikties arī kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali un tamlīdzīgi. Zīme nav piesaistīta kādai konkrētai takai vai maršrutam. Līdzīgas kvalitātes zīmes tiek piešķirtas visā pasaulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pakalpojuma sniedzēja atbilstība tiek vērtēta pēc izstrādātiem kritērijiem, kas dalīti divās daļās – būtiskie un ieteicamie. Lai tūrisma pakalpojumu sniedzējs saņemtu zīmi “Gājējam draudzīgs”, jābūt izpildītiem vismaz 75 % no būtiskajiem kritērijiem. Naktsmītnēm ir izveidota atsevišķa anketa ar 24 kritērijiem, savukārt pārējiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem jāaizpilda vispārējo kritēriju anketa ar 13 kritērijiem. Atsevišķa anketa izveidota arī tūrisma informācijas centriem,” stāsta A.Āboliņa.

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta iešanu kājām, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu, tajā skaitā arī Vidzemes plānošanas reģions. Zīmes piešķiršanas komisija tiekas divas līdz trīs reizes gadā un izvērtē iesniegtos pieteikumus.

Visi atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” saņēmēji iegūst zīmes mārketinga komplektu, kurā ietilpst zīmes plāksnīte “Gājējam draudzīgs”, uzlīmes lietošanai uz mārketinga materiāliem un citviet, pakalpojumu uzskaites lapa, kurā atzīmēt pieejamos gājējiem draudzīgos pakalpojumus, tādējādi informējot savus klientus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikuma anketas lejupielādei:

VISPĀRĒJĀ pieteikuma anketa

NAKTSMĪTŅU pieteikuma anketa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TŪRISMA INFORMĀCIJAS CENTRU pieteikuma anketa

Aizpildītie pieteikumi līdz 25.novembrim jānosūta Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma Ekspertei Ilzei Liepai uz e-pastu “ilze.liepa@vidzeme.lv”.

Zīmes piešķiršanas sēde notiks 29. novembrī.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.