Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Palielinātas atbalsta likmes turpmākai augļu, dārzeņu un piena piegādei bērniem izglītības iestādēs

Valdība otrdien, 6. septembrī, atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu palielināt atbalsta likmes turpmākai bezmaksas augļu, dārzeņu un piena piegādei Latvijas izglītības iestādēs. Tādējādi būs iespējams turpināt īstenot programmu “Piens un augļi skolai”, jo precizētās atbalsta likmes atbildīs tirgus situācijai un nodrošinās, ka tiek nosegtas produktu izmaksas. Par to informē ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veiktie grozījumi valsts un ES atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtībā augļu, dārzeņu un piena piegādei izglītības iestādēm jeb programmā “Piens un augļi skolai” nosaka paaugstināt augļu, dārzeņu un piena izdalei piemērojamās atbalsta likmes 2022./2023. mācību gadā, lai ņemtu vērā kopš 2021. gada krasi augušās ražošanas resursu un izejvielu izmaksas.

Piena izdalei izglītības iestādēs atbalsts palielināts vidēji par 17 % un augļiem, dārzeņiem – vidēji par 42 procentiem. Piemēram, pienam līdz 250 ml iepakojumā atbalsta likme tiek palielināta no 1,11 eiro/l uz 1,28 eiro/l, bioloģiskam pienam no 1,13 eiro/l uz 1,30 eiro/l.

Savukārt nefasētiem augļiem atbalsta likme palielināsies no 0,13 eiro par porciju uz 0,16 eiro par porciju, bioloģiskiem nefasētiem augļiem no 0,15 eiro uz 0,18 eiro par porciju, bet, nefasētiem dārzeņiem atbalsta likme palielināsies no 0,08 eiro uz 0,11 eiro par porciju, bioloģiskiem nefasētiem dārzeņiem no 0,10 eiro uz 0,13 eiro par porciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus veiktie grozījumi paredz arī izmaiņas izglītojošo pasākumu un informēšanas prasību nodrošināšanai.

ZM arī vērš uzmanību, ka – saskaņā ar atbalsta programmas nosacījumiem – atbalsta pretendenti pieteikumus dalībai programmā šajā (2022./2023.) mācību gadā var iesniegt Lauku atbalsta dienestā vēl līdz 10. septembrim, savukārt produktu izdale sāksies 1. oktobrī.

Noteikumi“Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 16. augusta noteikumos Nr. 485 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība augļu, dārzeņu un piena piegādei izglītības iestādēm”” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.