Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Palielināts NVA reģionālās mobilitātes finansiāla atbalsta apmērs nodarbinātām personām

Foto: “Pexels-Pixabay”.

Lai klienti, kuriem piešķirts bezdarbnieka statuss, darba tiesiskās attiecības varētu uzsākt citos Latvijas pagastos, novados vai pilsētās, ja nav iespējams atrast darbu savas dzīvesvietas tuvumā, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) attālāk no dzīvesvietas nodarbinātajiem piedāvā transporta vai dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensāciju darba attiecību pirmo četru mēnešu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā izmaksu pieaugumu, NVA reģionālās mobilitātes atbalsta apmērs dzīvojamās telpas īrei tiek paaugstināts līdz 200 eiro mēnesī, bet transporta izdevumiem – līdz 10 eiro dienā. To paredz grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 25. janvāra noteikumos Nr. 75 “Noteikumi par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem”, kas stājās spēkā 2022.gada 9.decembrī.

Nodarbināto personu reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumu NVA piedāvā kopš 2013.gada, un pasākuma īstenošanas gaitā tas vairākkārt tika pilnveidots. Šogad pieprasījums pēc NVA reģionālās mobilitātes atbalsta ir būtiski palielinājies: ja 2021.gada 12 mēnešos mobilitātes atbalstam bija pieteikušies un to saņēma 213 nodarbinātie, tad 2022.gada 10 mēnešos – jau 923 nodarbinātie: 894 pieteikuši transporta izdevumu kompensāciju, bet 29 – īres izdevumu kompensāciju.

Nodarbināto personu reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumā iesaistīties ir ļoti vienkārši.Ja NVA  reģistrēts klients, kuram piešķirts bezdarbnieka statuss ir atradis darbu vismaz 15 kilometru attālumā no dzīvesvietas, noslēdzis darba līgumu vismaz uz sešiem mēnešiem, bet darba alga nepārsniedz trīs minimālo mēnešalgu apmēru, viņam jāsazinās ar NVA filiāli un jāpiesakās mobilitātes atbalsta saņemšanai. Nodarbinātā dzīvesvietai jābūt deklarētai vismaz sešus mēnešus vai sešu mēnešu laikā mainītai vienas pašvaldības administratīvajā teritorijā, vai pirmo reizi deklarētai Latvijas Republikā.  Ja tiek pieprasīta transporta izdevumu kompensācija, darba vietai jābūt ne vairāk kā 110 kilometru attālumā no deklarētās dzīvesvietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikums reģionālās mobilitātes atbalstam jāiesniedz NVA filiālē 10 darba dienu laikā no darba uzsākšanas dienas. Klientu ērtībām iesnieguma forma finanšu atlīdzības saņemšanai un pieteikšanās instrukcija “Solis pa solim” atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Mobilitātes atbalsts darba attiecību uzsākšanai”.

Atgādinām, ka šogad NVA ir paplašinājusi reģionālās mobilitātes atbalstu un piedāvā to ne vien darba ņēmējiem, bet arī darba devējiem. Darba devēji, kuri nodarbina attālāk dzīvojošu darbinieku un paši nodrošina viņam nokļūšanu no dzīves vietas līdz darba vietai un atpakaļ vai izmitināšanu darba vietas tuvumā, arī var saņemt finanšu atlīdzību transporta vai dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensācijai. Vairāk par to lasiet NVA tīmekļvietnes sadaļā “Atbalsts reģionālajai mobilitātei darba devējam

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.