Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par partnerības institūta atcelšanas referendumu līdz šim savākti vien nepilni 15 % no vajadzīgo balsu skaita

Foto: “Pexels”.

Nepilnu četru nedēļu laikā savākti 14,65 % no nepieciešamajām balsīm, lai ierosinātu referendumu par partnerības institūta likuma grozījumu atcelšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāvis Andrejs Vaivars, par attiecīgo grozījumu Notariāta likumā atcelšanas referenduma ierosināšanu no 7.decembra līdz 2.janvāra plkst. 16.00 parakstījušies 22 602 vēlētāji.

Lai ierosinātu referendumu, līdz 5.janvārim jāsavāc vienas desmitās daļas jeb 154 241 vēlētāja paraksts.

Kā ziņots, Saeimas vairākums pērnā gada 9.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā no šā gada vidus paredzēts ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību, kas būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īsi pēc tam trīs opozīcijas politiskie spēki – “Apvienotais saraksts”, “Latvija pirmajā vietā” un Nacionālā apvienība – paziņoja, ka ir savākuši 34 Saeimas deputātu parakstus, lai mēģinātu panākt referenduma ierosināšanu par minētajā likumu pakotnē esošā Notariāta likuma grozījumu ieviešanu. Pret šiem grozījumiem iestājās arī ceturtā opozīcijas partija – “Stabilitātei”.

Atbilstoši Satversmei pēc trešdaļas Saeimas deputātu prasījuma uz diviem mēnešiem tika apturēta Saeimā pieņemto grozījumu Notariāta likumā izsludināšana, lai vienu mēnesi organizētu parakstu vākšanu referenduma sarīkošanai. Parakstu vākšana referenduma ierosināšanai sākās 7.decembrī.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, parakstīšanās vietā jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments – Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa apliecība (eID karte).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlētāji, kuri veselības problēmu dēļ nevarēs nokļūt parakstu vākšanas vietā, var lūgt organizēt parakstu vākšanu savā atrašanās vietā. Šajā gadījumā jāuzraksta iesniegums, kur jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, adrese, kur jāierodas parakstu vācējiem. Vēlams norādīt arī kontakttālruni un ēkas ārdurvju kodu, ja tāds ir.

Līdzīgi kā vēlēšanās un tautas nobalsošanā, arī parakstu vākšanā katram vēlētājam ir viena balss. Tas nozīmē, ka parakstīties drīkstēs vienu reizi.

Parakstu vākšana par referendumu grozījumu Notariāta likumā atcelšanai notiek parakstu vākšanas vietās, kuras noteikusi katra pašvaldības dome savā teritorijā, norādot arī konkrētus darba laikus.

Iespēja parakstīties internetā šajā gadījumā nav paredzēta, jo atbilstoši likumam tā paredzēta tikai vēlētāju rosinātiem likumiem, Satversmes grozījumu projektiem vai par Saeimas atsaukšanu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.