Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pavļuts: Ir visi iemesli uzskatīt, ka omikrona variants Latvijā patlaban ir dominējošs

Foto: “Pexels.com”.

Lai gan pagaidām vēl nav aktuālo datu par situāciju šonedēļ, tik un tā pastāv visi iemesli uzskatīt, ka omikrona variants Latvijā patlaban jau ir kļuvis par dominējošo vīrusa celmu, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaši izteikta omikrona izplatība esot pašreizējā infekcijas epicentrā – Rīgā un Pierīgas novados.

Politiķis pieļāva, ka citos reģionos situācija potenciāli ir citādāka, jo tur aizvien izplatoties delta variants, bet kopumā omikrona izplatību Latvijā ministrs raksturoja kā strauju.

“Ja iepriekš delta kontekstā tā smagākā situācija bija ar daudziem smagiem pacientiem, kas ilgstoši ārstējās, ar augstu mirstību un milzīgu skābekļa atkarību, tad omikrona kontekstā vislielākais drauds ir attīstības izplatības straujums un apjoms,” skaidroja ministrs, piebilstot, ka lielākā noslodze gaidāma tieši primārajā veselības aprūpē, pieņemot, ka daudzi cilvēki ar vieglāku gaitu ārstēsies mājās. Taču otrs risks esot masveidīga slimošana, kas dažādās nozarēs varētu radīt darbības traucējumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības aprūpē patlaban uzsvars tiek likts uz epidemioloģisko prasību pastiprināšanu, lai slimnīcas nekļūtu par risku cilvēkiem tur inficēties, informēja ministrs, papildinot, ka kopumā noslodze slimnīcās šobrīd ir liela, bet konkrēti citos profilos, piemēram, terapeitiskajās gultās.

Pēc ministra sēdē sniegtās informācijas, Covid-19 pacientu ārstēšanu var nodrošināt 45 slimnīcās un kopumā valstī ir iespējams atvērt 3301 Covid-19 gultu. No tām 280 ir jaunas, 2178 – pārprofilētas, 107 – jaunas intensīvās terapijas gultas un 736 – uzlabotas. Esot arī veikti nepieciešamie darbi, lai nodrošinātu skābekļa padevi slimnīcās, kuras veic ārstēšanu skābekļatkarīgiem Covid-19 pacientiem.

Tāpat esot sāktas hospitalizācijas plāna izmaiņas, paredzot, ka pacienti bez Covid-19 simptomiem ārstējas attiecīgā profila nodaļās izolācijas vai tranzīta palātās, kā arī veiktas izmaiņas operatīvajā datu panelī un testēšanas algoritmā, paredzot arī testēšanu uz gripu

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.