Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Personas apliecība būs obligāta ar 1.maiju

Foto: PMLP.

Saeima otrdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka prasība par personas apliecību jeb eID karti kā obligātu personu apliecinošu dokumentu stāsies spēkā tikai no 2023.gada 1.maija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim Personu apliecinošu dokumentu likumā bija noteikts, ka šī norma stātos spēkā no 2023.gada 1.janvāra. Tagad šis termiņš pagarināts.

Uz nepieciešamību pieņemt izmaiņas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ierobežotās kapacitātes dēļ norādīja deputāti Inga Goldberga (S), Jānis Dombrava (NA) un Regīna Ločmele (S).

Kā ziņots, tāpat Saeima otrdien atļāva ierobežotu laiku izmantot personu apliecinošus dokumentus ar Covid-19 laikā beigušos derīguma termiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdības virzītie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā nosaka, ka Latvijas iedzīvotāji, kuriem personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš ir beidzies no 2020.gada 1.marta, varēs izmantot šos dokumentus savu pamattiesību īstenošanai valsts iekšienē vēl līdz pat 2023.gada 30.aprīlim.

Tādējādi minētajā laika periodā cilvēki ar dokumentiem, kuriem derīguma termiņš beidzies ne senāk kā 2020.gada 1.martā, varēs, piemēram, saņemt pakalpojumus veselības, labklājības, sociālajā, izglītības, tiesību aizsardzības jomā, kā arī piedalīties Saeimas vēlēšanās.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Ja pases termiņš beidzas 2025.gadā, pēc 2023.g. 1.maija tā būs nederīga, vai?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.