Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pilnveidots atbalsts bezdarbniekiem un bezdarba riskam pakļautām personām

Foto: “Pixabay”.

Ņemot vērā vispārējo transporta izdevumu sadārdzinājumu un situāciju dzīvojamo telpu īres tirgū, reģionālās mobilitātes atbalsts NVA klientiem tiek paaugstināts no 7 līdz 10 eiro dienā transporta izdevumu segšanai un no 150 līdz 200 eiro mēnesī dzīvojamās telpas īres izdevumu segšanai. Tādējādi tiek plānots veicināt bezdarbnieku mobilitāti uz darbavietām un došanos uz mācību iestādēm apgūt darba tirgū nepieciešamās prasmes. Par to informē Labklājības ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To paredz otrdien, 6. decembrī, valdības sēdē pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos „Noteikumi par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem”.

Noteikumi arī nosaka, ka bezdarbniekiem un bezdarba riskam pakļautām personām turpmāk būs iespēja apgūt neierobežotu skaitu kursu mācībām tiešsaistes kursu platformās, kas līdz šim bija ne vairāk kā seši kursi divu gadu laikā. Vienlaikus gan tiek saglabāts kopējā finansējuma ierobežojums 500 eiro apmērā kursu apguvei divu gadu laikā. Lai veicinātu elastīgu pieeju, samazināta arī minimālā mācību programmu apguves intensitāte līdz 5 stundām nedēļā.

Savukārt, lai veicinātu personu ar invaliditāti ātrāku integrēšanos darba tirgū, turpmāk paredzēts, ka bezdarbniekus ar invaliditāti varēs iesaistīt profesionālās piemērotības noteikšanas pasākumā neatkarīgi no bezdarba ilguma.

Tāpat paredzēts veicināt plašāku pasākuma “Apmācība pie darba devēja ar nozaru asociāciju iesaisti” īstenošanu, atbilstoši nozaru ierosinājumam, paplašinot nozares, kurās var tikt īstenota apmācība pie darba devēja ar nozaru asociāciju iesaisti.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.