Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Plāno mīkstināt noteikumus par pieslēgšanos e-veselības vietnei ar internetbanku autentifikācijas rīkiem

Foto: “Pexels-Pixabay”.

Veselības ministrija (VM) pieļauj iespēju mīkstināt noteikumus par pieslēgšanos e-veselības vietnei ar internetbanku autentifikācijas rīkiem, tādējādi mazinot pacientiem risku nepiekļūt saviem datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Valsts reģionālās attīstības aģentūra veic sagatavošanās darbus, lai nodrošinātu kvalificēta elektroniskās identifikācijas līdzekļa – Smart-ID – pieejamību valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “www.latvija.lv”, tomēr pastāv risks, ka līdz 2024.gada 1.janvārim tas var netikt nodrošināts.

VM norāda, ka, ja līdz 2024.gada 1.janvārim valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “www.latvija.lv” vēl nebūs pieejams neviens kvalificēts elektroniskās identifikācijas līdzeklis, pacientiem autentificēšanās e-veselības sistēmā būtu jāveic ar kvalificētiem paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas līdzekļiem. Personām, kas nebūs ieguvušas mobilo lietotni “eParaksts mobile” vai personas apliecību (eID karti) vai apguvušas to izmantošanu, iespēja piekļūt e-veselības sistēmai šādā situācijā būs apgrūtināta.

Līdz ar to VM nodevusi publiskai apspriešanai līdz 12.novembrim grozījumus Ministru kabineta noteikumos par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu. Tie paredz, ka līdz brīdim, kad valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “https://www.latvija.lv” ir pieejams vismaz viens kvalificēts elektroniskās identifikācijas līdzeklis, pacients e-veselības sistēmas datiem piekļūst, autentifikācijai veselības informācijas sistēmā, izmantojot kādu no “https://www.latvija.lv” piedāvātajiem autentifikācijas veidiem, tai skaitā ar maksājumu pakalpojumu sniedzēju uzturētajiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālais veselības dienests (NVD) iepriekš vēstīja, ka no nākamā gada 1.janvāra e-veselības portā “eveseliba.gov.lv” iedzīvotāji un veselības nozares profesionāļi vairs nevarēs pieslēgties ar internetbanku autentifikācijas rīkiem, bet tikai ar mobilo lietotni “eParaksts mobile” vai personas apliecību jeb eID karti.

NVD aicināja iedzīvotājus gādāt sev derīgus identifikācijas līdzekļus, lai no nākamā gada piekļūtu savām e-receptēm, e-darbnespējas lapām, e-nosūtījumiem un citiem veselības datiem, kas ir pieejami e-veselības vietnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Var arī nemīkstināt,jo to eveselība vairāk izmanto ārsti ne kā cilvēki, ja ir recepte iedod id vai paši aptiekà un miers. Eveselība radīta tikai ārstiem ne iedzīvotājiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.