Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Precizētas prasības traktortehnikas piekabes aprīkošanai ar drošības ķēdi (trosi) un atstarotājiem

Foto: “Pexels.com”.

Valdība ceturtdien, 14. jūlijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos par traktortehnikas un tās piekabju valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem, precizējot prasību par piekabes aprīkošanu ar drošības ķēdi (trosi) un atstarotājiem. Par to informē Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim pastāvošā prasība (izņēmuma norma) par jūgstieņa noturēšanu virs zemes var radīt nepamatotu atbilstības slogu traktortehnikas piekabes īpašniekiem, kā arī apdraudējumu traktora vadītājam un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Jūgstienim lūstot vai atvienojoties, drošības ķēde (trose) var traucēt iedarbināt avārijas bremzes, līdz ar to traktors, kura piekabes pilnā masa ir vienāda vai trīs reizes lielāka par traktora pilno masu, var kļūt nevadāms.

Tādēļ šī prasība ir mainīta un turpmāk piekabes jūgstieņa konstrukcijai jābūt aprīkotai ar drošības ķēdi (trosi), kas, sakabes ierīcei avarējot (atvienojoties), nodrošina piekabes virzīšanos aiz traktortehnikas un notur sakabes ierīci virs zemes, izņemot tās piekabes, kuru bremžu sistēmas konstrukcija nodrošina piekabes avārijas bremzēšanu.

Grozījumi paredz, ka traktortehniku un piekabes turpmāk drīkst aprīkot ar visu atstarotāju klašu atstarotājiem (IA, IB, IIIA, IIIB vai IVA klases atstarotājiem).

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2022. gada 29. marta noteikumos Nr. 203 “Noteikumi par traktortehnikas un tās piekabju valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem”” stājas spēkā nākamajā dienā pēc publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.